Aerosmith Pinball

Stern Pinball wziął na tapetę kolejny rockowy band i tak jak poprzednio The Rolling Stones, Metallica, czy Kiss, tak i najnowszego Aerosmith’a zaprojektował John Borg. Za grafikę zabrał się tym razem ‚Dirty’ Donny Gillies.
Aerosmith to drugi po Batman 66 model Sterna z wyświetlaczem LCD na witrynie i zasilany przez najnowsze CPU o nazwie Spike 2.
Jak już zdążyła nas przyzwyczaić spółka z przedmieść Chicago dostajemy do wyboru trzy modele: topową Limited Edition (LE), której wyprodukowanych będzie jedynie 500 egzemplarzy, Premium i zubożony w stosunku do dwóch wcześniej wymnienionych model Pro.
Od siebie dodam, że miałem okazję trochę pograć na modelu Pro w Londynie na targach EAG 2017, gdzie Aerosmith Pinball miał swoją europejską premierę i grało mi się całkiem fajnie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to mało ciekawe animacje na wyświetlaczu LCD.
Każdy z modeli różni się delikatnie grafiką oraz kolorystyką. LE jest granatowy, PREMIUM purpurowy, a PRO jasno niebieski. LE ma dodatkowo plakietkę z numerem umieszczoną przy lewym głośniku na backboxie.
Na podobnym trochę do wcześniejszego Kiss’a playfieldzie zwracają uwagę dwie zabawki umieszczone w jego górnej części. Po lewej stronie nad grzybami góruje Toy Box, a z prawej Winda z Love in an Elevator, z chyba najbardziej znanego przeboju Aerosmitha. Toy Box ukrywa multiballa, natomiast Winda w LE i PREMIUM prowadzi na mini palyfield z pięcioma tarczami i jedną standardową łapką.
W przypadku Toy Boxa, od razu nasuwa się porównanie z Arką Przymierza z Indiana Jonesa Williamsa. Zresztą obie te zabawki są magazynami kulek dla multiballa.
Nie zabrakło również w Aerosmith’sie ramp i tzw. loopa. W przestrzeni blatu nad łapkami znajdziemy podświetlane tytuły hitów amerykańskiej grupy:
Toys in the Attic
Love in an Elevator
Rats in the Cellar
Dude Looks Like a Lady
Back in the Saddle
Sweet Emotion
Walk This Way
Same Old Song & Dance
Last Child
I to właśnie to, co tygryski lubią najbardziej! Nie muszę chyba dodawać, że ściszenie tego flippera w lokacji mija się z celem. Muzyka musi być ustawiona na full!
Właśnie pojawił się krótki filmik prezentujący Aerosmith Pinball. Zobaczcie go poniżej.

 

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne