Kulka dziką jest 2 już w sprzedaży

Właśnie ukazał się pierwszy nakład najnowszej książki autora znanego także miłośnikom flipperów jako Val.B.

Nazywa się „Kulka dziką jest 2 – rzecz o flipperach” i tytułem nawiązuje do wydanej w 2013 roku pierwszej pozycji tego autora poświęconej flipperom. Nie jest to jednak do końca kontynuacja wcześniejszej książki, a właściwie całkiem odrębne wydanie o charakterze albumu. Bogato ilustrowana kolekcjonowanymi przez autora flyersami, czyli ulotkami reklamowymi pinballi, książka poświęcona jest w pierwszej najdłuższej części polskiemu konstruktorowi i projektantowi tych automatów, Sczepanowi (Steve) Kordkowi. Steven Francis Kordek urodził się w Chicago 26 grudnia 1911, czyli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w rodzinie polskich emigrantów Anny i Franciszka (Franka) Kordków. Rodzice Kordka wyemigrowali pod koniec XIX wieku z Borzęcina.
Kolejne rozdziały książki zawierają historię produkcji hiszpańskich i włoskich flipperów, z których to wiele modeli pojawiło się także w Polsce w latach osiemdziesiątych.
Ostatni rozdział „Kulka dziką jest 2” to plon rozmów ze współczesnymi twórcami flipperów, które odbyły się w trakcie wystaw automatów w latach 2013 – 2016.
Książkę można nabyć na aukcji Allegro lub bezpośrednio u autora pisząc na maila vabank@go2.pl
Dla pierwszych nabywców autor przewidział dedykacje.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne