Nowy Star Wars wita Was

A to niespodzianka. Stern Pinball ogłosiło, że ich najnowszy flipper nazywa się Star Wars, a jego głównym projektantem jest Steve Ritchie.

Na razie o nowej maszynce mogliśmy się dowiedzieć z facebooka z opublikowanego 31 maja 2017 Star Wars Show https://www.facebook.com/StarWars/videos/1533700893348173/
Jak można się było spodziewać Star Wars produkowany będzie w trzech odmianach: Pro, Premium i Limited Edition. W Pro zaprezentują się wszystkie postacie, Premium skupi się na Imperium, a LE poświęcona będzie Rebeliantom.
Z opublikowanych zdjęć playfieldów można wywnioskować, że kule będą blokowane w Gwieździe Śmierci, która będzie otwierać się, by uwolnić multiballa. W górnej części blatu pojawia się model Sokoła Millenium. Przewidziano loop oraz bank spadających tarcz oznaczony F-O-R-C-E.
Flipper będzie miał cztery tryby gry, każdy reprezentowany innym kolorem – Hoth (niebieski, pas w centrum), Death Star (fioletowy, lewy pas), Tatooine (czerwony, prawa rampa) i Endor (zielony, Lewa rampa).
Pola gry we wszystkich odmianach są bardzo podobne i wszystkie modele posiadają miniaturowy wyświetlacz LCD nad bankem tarcz z Tie-Fighter oraz grafiki na tylnym panelu.

Star Wars Sterna to już piąty flipper poświęcony Gwiezdnym Wojnom, a i pewnie nie ostatni.
Pierwszym był Star Wars hiszpańskiego Sonica z 1987 roku, potem Star Wars Data East-u z 1992 roku, któremu naonczas szefował Gary Stern, Star Wars Trilogy Segi z 1997 i wreszcie Pinball 2000 – Star Wars Episode 1 z 1999 roku. Nie liczę australijskiego The Empire Strikes Back firmy Hankin z 1980 roku, gdyż ukazał się tylko na tamtejszym lokalnym rynu w ilości niewiele ponad 300 egzemplarzy.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne