Piraci z Karaibów – reaktywacja

Zakończyło się doroczne Pinball Expo, które od lat odbywa się w kolebce flipperów i jednocześnie najbardziej „polskim” mieście Stanów Zjednoczonych, Chicago.

Jak zwykle w trakcie Pinball Expo odbyły się liczne turnieje, szereg seminariów prowadzonych przez twórców i fanów flipperów, zwiedzanie fabryki Stern Pinball i słynna sesja autografów.
Osobiście liczyłem na co najmniej kilka premier nowych modeli, jednak skończyło się tylko na jednej kompletnej prezentacji i był to najnowszy automat firmy Jersey Jack Pinball – Pirates of the Caribbean.

                                           Jack Guarnieri i Eric Meunier (zdjęcie: Pinballnews)
Rozmawiając z Jackiem Guarnieri w czasie jego pobytu na turnieju w Bytomiu miesiąc temu nie mogłem się powstrzymać od zadania mu pytania, czy firma ma już na tapecie jakiś nowy model. Jack zdradził mi tylko, że tak i że o wszystkich szczegółach dowiem się w październiku. Nie trudno było zgadnąć, że ma na myśli największą flipperową imprezę października – Pinball Expo w Chicago.
Wyciągnąłem tylko od niego, że będzie to tzw. flipper licencyjny, ale że będą to Piraci z Karaibów nie przeszło mi nawet przez myśl.
Minęło ponad 10 lat, gdy na rynku pojawili się Piraci Stern Pinball zaprojektowani przez Dennisa Nordmana i Piraci do „domowego użytku” z firmy Zizzle zaprojektowani przez mającego obecnie złą prasę Johna Popadiuka.

                                        Zespół JJP na Pinball Expo (zdjęcie: Pinballnews)
W przeciwieństwie do filmów Disneya z Johnny Deppem w roli głównej modele te nie sprzedawały się jakoś szalenie i konia z rzędem temu, kto by przewidział, że ktoś ruszy temat ponownie.
Znalazł się jednak taki śmiałek. Nazywa się Eric Meunier. Eric ma francuskie pochodzenie, jest inżynierem elektrykiem, a ukończył University of Wisconsin-Madison. W JJP pracuje od 1,5 roku.
Na razie oprócz zdjęć jakie zrobił piratom na Pinball Expo niestrudzony Martin Ayub mamy niewiele informacji o tym flipperze. JJP przygotował trzy wersje: Standard, Limited i Collector’s. Jak już zdążył nas przyzwyczaić JJP wszystkie wyposażone zostaną w 27 calowy monitor LCD i pięcio głośnikowy system nagłośnienia.
Ceny nowej maszynki z Jersey Jack Pinball zaczynają się od 8,5 tys USD dla wersji standardowej, a kończą na ponad 12 tys. USD w przypadku Collector’s Edition.
Więcej zdjęć na: pinballnews.com

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne