Chicago Gaming Company na IAAPA 2017

Amerykańska spółka Chicago Gaming Company mająca na swoim koncie dwa rimejki flipperów (Williamsa i Midway) prezentowała je w listopadzie na swoim stoisku na targach IAAPA 2017 w Orlando na Florydzie.

Targi IAAPA to największa na świecie impreza poświęcona branży rozrywkowej, głównie Parkom Rozrywki i tzw. FEC-om (Family Entertaiment Centers). Od paru lat, po kilkuletniej nieobecności, na IAAPA pojawiają się amerykańscy producenci flipperów i to w coraz większej liczbie. W tym roku te automaty mogliśmy oglądać na stoiskach Stern Pinball, Jersey Jack Pinball o raz Valley/Dynamo.

Jeśli wymienieni wcześniej producenci prezentowali na IAAPA swoje nowości, to CGC postanowiło odświeżyć flipperowe hity sprzed lat. I tak stoisko spółki z Chicago zapełniło sześć Attack from Mars w różnych wersjach, dwa Medieval Madness i trzy automaty wideo z grami z lat osiemdziesiątych na nowoczesnych ekranach LCD.

Tak się złożyło, że udało mi się namówić Douga Duba (na zdjęciu) na prezentację wnętrza backboxa repliki Attack from Mars. Dla porównania zamieszczam zdjęcia wnętrza oryginalnej maszynki. Kilkanaście lat rozwoju elektroniki zrobiło swoje i płyty CPU oraz interfejs uległy znacznemu zmniejszeniu i w lightboxie zrobiło się prawie pusto.

                        Doug Duba prezentuje wnętrze backboxa remake’a Attack from Mars na IAAPA 2017

                                         Powyżej i poniżej wnętrze backboxa oryginalnego Attack from Mars

Mam wrażenie, że nowe nowe CPU wpłynęło także na szybkość gry, chociaż tutaj podejrzewałbym raczej szybsze tzw. Darlingtony (dwa w specjalny sposób połączone tranzystory) w interfejsie.

Jak już pisałem przy okazji prezentacji Attack from Mars na wystawie EAS w Berlinie – „Amerykanie odrobili lekcję i tym razem zastosowali w AFM Limited Edition w pełni kolorowy dot matrix i w tym akurat flipperze jest to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, bo wielokrotnie grając traciłem kule przypatrując się szczegółom akcji na ekranie.
Po oczach daje też kolorowe oświetlenie ledowe blatu, a pułapka magnetyczna i trzęsący się spodek obcych działają jak w starym, dobrym Attack from Mars.”

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne