Car Mechanic Flipper Magic Playa

Najnowsza gra typu redemption kaliskiej spółki Magic Play garściami czerpie z flipperowej tematyki, a mimo to nie brakuje jej oryginalności.

Jak tylko na rynek trafiły gry wideo od razu ich twórcy starali się odwzorować pole gry flippera na ekranie. W ciągu kilkudziesięciu lat obecności w naszym życiu gier wideo mogliśmy obserwować conajmniej kilka konstrukcji pozwalających przenieść świat flipperów do gier wideo i odwrotnie. W tym pierwszym kierunku podążały m.in. Video Pinball TAB-a, czy UltraPin GlobalVR, nie wspominając już o ogromnej liczbie symulatorów flipperów dostępnych na PC, czy Playstation.

Magic Play projektując Car Mechanic Flippera wybrał tzw. trzecią drogę tworząc autonomiczną grę wideo wykorzystującą zasady gry we flippera, a jako stalową kulkę – samochód.

Ekipa Magic Playa na targach IAAPA w Orlando. W tle Car Mechanic Flipper. Od lewej: Dominik Głowacki, Dominik Wojciechowski i Mariusz Fokt.

Oto jak reklamuje swoją grę firma Magic Play:
„Zostań mechanikiem samochodowym i naprawiaj używane samochody, … odbijając nimi na szalonej flipperowej arenie.
Zbieraj paliwo, aby dryfować po mieście. Odblokuj sklepy z narzędziami, kupuj narzędzia, które pomogą ci odpalić samochód i zrobić inne dziwne rzeczy. A wszystko to masz ładnie zapakowane w old schoolową flipperową grę wykonaną w projekcji izometrycznej i wyposażoną w wyświetlacz Full HD o przekątnej 50 cali w olbrzymiej, przyciągającej wzrok, błyszczącej obudowie o tematyce pikselowej z kontrolkami zarówno arkadowymi jak i flipperowymi.”

           Dominik Wojciechowski i Danuta Fryzka na stoisku Magic Playa na tragach EAG 2018 w Londynie.

Twórcy gry pewnie nie darzą samochodowych mechaników specjalnym zaufaniem, jednak każdy z nas pewnie podejrzewa, że z jego samochodem zostawionym w warsztacie dzieją się czasem dziwne rzeczy. Czy podobne do tych z gry Car Mechanic Flipper?
To już tylko kwestia naszej indywidualnej wyobraźni.

Gra została zaprezentowana po raz pierwszy na targach IAAPA w Orlando, USA w listopadzie 2017 roku, gdzie spółka Magic Play miała swoje stoisko. Swoja europejską premierę Car Mechanic Flipper miał w styczniu tego roku na targach EAG w Londynie.
Czy podobnie jak gra Fly O’Clock ten flipperowy samochodzik trafi do globalnej sieci dystrybucji firmy SEGA?
Zobaczymy. Na razie pisze o tej grze pozytywnie trafiający do operatorów gier na całym świecie magazyn Intergame.

 

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne