Flippery na ENADA Primavera 2018

Włoska, wiosenna wystawa automatów odbywająca się dorocznie w Rimini to okazja zobaczenia i przetestowania nowych modeli flipperów, a także wzięcia udziału we flipperowym turnieju, który w tym roku zorganizowany został już po raz ósmy.

W dniach od 14 do 16 marca na terenach targowych Fiera di Rimini prezentowane były głównie automaty hazardowe, ale ponieważ tym razem organizatorzy postanowili dołożyć do ENADY wystawę poświęconą wyłącznie automatom zręcznościowym nazwaną Rimini Amusement Show, to na trzech stoiskach zagościły również flippery.

Spółka Tecnoplay z San Marino swoje główne stoisko otworzyła, co prawda na konkurencyjnych targach w sąsiednim kurorcie Riccione, to jednak ze względu na drugi profil swojej działalności jakim jest hazard postawiła również spore stoisko na ENADA Primavera. Na stoisku prowadzonej przez Mauro Zaccarię firmy znalazło się miejsce dla trzech maszynek STERN Pinball: Guardians of the Galaxy, Star Wars i Aerosmith.

Jak informował banner przy stoisku z wymienionymi flipperami można sobie było zrobić selfie, przesłać do Tecnoplaya i uczestniczyć w losowaniu nagród.

To nie jedyne flippery jakie zagościły na włoskiej wystawie, gdyż na stoisku Italgiochi zagościł Star Wars Sterna w towarzystwie automatu hazardowego i darta.

                                         Załoga firmy Casalvieri – Leandro Casalvieri trzeci z lewej

Z kolei na Rimini Amusement Show dwa egzemplarze (działające!!!) Aliens Highway Pinball zaprezentowała na swoim stoisku spółka G.L.D Di Casalvieri Giuseppe e Figli. Życzę powodzenia sympatycznemu Włochowi, Leandro Casalvieri, znającemu parę słów po polsku, który podjął się sprzedaży tego brytyjskiego flippera w słonecznej Italii, ale wcześniejsze problemy z prawidłowym działaniem tego modelu i zawirowania w samym Highway Games nie wróżą niczego dobrego.

Już po raz ósmy urządzono w trakcie trwania wystawy ENADA turniej flipperowy Spring Pinball Tournament zorganizowany siłami IFPA Italia, Italian Exhibition Group (spółki odpowiedzialnej za targi ENADA Primavera) oraz włoskiego stowarzyszenia operatorów automatów SAPAR.

            Organizator turnieju w trakcie targów ENADA Primavera – Giorgio De Stefani z Milano Pinball Club

W tym roku organizatorzy postawili na różnorodność i oprócz maszynek głównego sponsora, czyli STERN Pinball można było pograć na X-Force Tecnoplaya, Road Show Williamsa, Genie, Super Soccer i Tiger Gottlieba, The Sopranos, Mustang, Metallica i Aerosmith Sterna oraz Medieval Madness Remake Chicago Gaming.

W turnieju triumfował Devis Pierantozzi, mieszkający w pobliskim regionie Marche. Devis wygrał także jeden z dwóch turniejów dodatkowych „side tournament”. W pierwszym z nich trofeum zgarnął Giorgio De Stefani z prowincji Brianza.
Kolejne miejsca w głównym turnieju zajęli Szwajcar Beat Khun oraz mieszkaniec Pizzy Pablo Iacoponi.

Triumfatorzy turnieju (z pucharami) w towarzystwie sponsorów i organizatorów (photo credit Gioconews, IFPA Italy). W niebieskiej koszulce Devis Pierantozzi.

Pierantozzi, oprócz chwały zarezerwowanej dla mistrzów i trofeum Enady – wzbogacony o gadżety oferowane przez Stern Pinball – otrzymał także zaproszenie na kolejny włoski Pinball Open: Mistrzostwa Włoch we flipperach, które odbędą się w dniach 23-24 czerwca w Treviso.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne