Alice Cooper Nightmare Castle Pinball

Spooky Pinball LLC z Benton w stanie Wisconsin to mała fabryczka, a właściwie manufaktura flipperów gdzieś na amerykańskiej prowincji.

W tym miejscu warto dodać, że siedziba firmy znajduje się w miasteczku, które z biedą sięga tysiąca mieszkańców. W tym wypadku jednak wspomniana ilość nie ma żadnego znaczenia, bo liczy się tylko jakość produktu.

Spooky Pinball nie jest na rynku flipperów debiutantem. Wcześniej firma z Benton wypuściła już na rynek flippery America’s Most Haunted, Rob Zombie’s Spookshow International i Domino’s Pizza, wszystkie w ograniczonej ilości egzemplarzy. Niedawno było głośno o gościach z Wisconsin, bo współpracowali przy stworzeniu Jetsons Pinball.

Prawdziwym „spiritus movens” spółki Spooky Pinball jest Charlie Emery i on też podjął się prezentacji nowego flippera na Texas Pinball Festival. Do wszystkich modeli firmy dołożył ręce znany konstruktor Benjamin Heckendorn, znany szerzej jako Ben Heck. Warto dodać, że Ben urodził się właśnie w Wisconsin, więc wyraźnie pociągnęło wilka do lasu.

Firma planuje wypuszczenie na rynek ograniczonej liczby 500 egzemplarzy modelu poświęconego Alice Cooperowi. Tak naprawdę, to raczej ich maksimum mocy przerobowych, ale ograniczona liczba lepiej brzmi dla potencjalnych nabywców. Zamek Koszmarów Alice Coopera wyceniono na 6450USD i co ciekawe, Spooky Pinbal nie bierze przedpłat, ot wystarczy się zapisać w kolejce chętnych.

                                                    Flippera Spooky Pinball reklamuje sam Alice Cooper

Tak reklamuje swojego flippera firma z Benton.
„Jest to pełna przygód gra z klasycznym horrorem i z 766 oryginalnymi dialogami Alice Coopera w warstwie dźwiękowej. ACNC odtwarza też 10 klasycznych piosenek Alice, a na jego backglassie i playfieldzie znajdziemy grafiki Jeffa Zornowa. Hity Coopera uzupełnia 6 dodatkowych utworów instrumentalnych Matt’a „Piggy D” Montgomery’ego.”

                                                              Lekko zakręcona załoga Spooky Pinball

Pole gry ACNC przypomina mi na pierwszy rzut oka po trochu Mystery Castle Gottlieba i Medieval Madness Williamsa, a grafika tą z Aerosmith Sterna. Co ciekawe, Spooky Pinball po raz pierwszy do zasilenia swojego flippera wykorzystała platformę sprzętową P-ROC w miejsce dotychczas stosowanego systemu opracowanego przez wspomnianego wcześniej Bena Hecka.

Flipper Alice Cooper Nightmare Castle miał swoją premierę na Texas Pinball Festival w dniach 16-18 marca 2018 r.

Zdjęcia: Spooky Pinball,  więcej zdjęć znajdziecie tutaj

O flipperze ACNC przeczytacie także na: pinballnews

 

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne