Żegnaj Heighway Pinball

Jak donoszą portale pinballnews i arcadeheroes, brytyjska spółka Heighway Pinball bankrutuje i tym samym zakończyła swoją produkcję flipperów.

Do tej pory słyszało się jedynie plotki o możliwej upadłości producenta Full Throttle i Aliens jednak rzeczywiście spółka Heighway Pinball, złożyła wniosek o bankructwo. W piątek (4.05.2018) odbędzie się publiczne ogłoszenie dotyczące likwidacji majątku spółki. Dodatkowo pojawiła się informacja, że pracownicy Heighway Pinball zostali zwolnieni w zeszłym tygodniu.

Ja osobiście spotkałem się po raz pierwszy z założycielem firmy Andrew Heighwayem w 2012 roku na targach EAG w Londynie. Wtedy był w trakcie projektowania modelu o nazwie Circe’s Animal, który niestety ostatecznie nie trafił do produkcji.

W 2014 roku spółka Heighway Pinball miała już swoje stoisko na targach EAG w Londynie i dumnie prezentowała tam model o nazwie Full Throttle. W zeszłym roku na londyńskich targach i na targach we Włoszech pojawił się Aliens, który jak się okazało był przysłowiowym gwoździem do trumny tej brytyjskiej spółki.

Pisałem wtedy o Aliens w Interplayu: „Wszystko było by ok., gdyby Alien zechciał działać. Niestety dwa wystawiane egzemplarze popsuły się już pierwszego dnia. Drugiego dnia zreanimowano jeden egzemplarz, ale były z nim jeszcze małe problemy. Jeśli tylko Brytyjczycy poprawią błędy, to Alien jest na tyle ciekawie zaprojektowany, że powinien odnieść sukces.”

          Jak widać nawet egzemplarze przygotowane na wystawę sprawiały problemy. EAG 2017, Londyn.

Niestety błędów nie poprawiono. Szkoda bo na tapecie Heighway Pinball był podobno flipper poświęcony zespołowi Queen oraz inny dedykowany Playboyowi. Pracował nad nimi amerykański projektant Barry Oursler twórca Gorgara, czy Pin-Bota.

Sam Andrew Heighway opuścił założoną przez siebie firmę w zeszłym roku. Pisałem o tym w Interplayu.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne