Mafia wyszła z podziemia

Wiadomo jak to jest z mafią. Wszyscy wiedzą, że jest, jakimi prawami się rządzi, można nawet podejrzewać kto do niej należy, jednak pewności od kogo zarobi się kulkę nigdy nie ma. Na szczęście Mafia od brytyjskiej spółki Team Pinball to tylko flipper, a jego kulek nie ma co się bać.

Team Pinball postąpił dokładnie odwrotnie niż większość małych spółek biorących się za produkcje flipperów. Te zwykle najpierw inkasowały pieniądze od klientów na modele, które dopiero projektowały lub budowały, a potem okazywało się, że niestety nie mierzyły sił na zamiary lub nawet od początku zakładały plajtę całego przedsięwzięcia.

Za Team Pinball stoi trójka pasjonatów flipperów: Janos Kiss, Otília Pasaréti i Romain Fontaine (na zdjęciu powyżej – photo credit – Pinballnews). Wszyscy pracowali wcześniej w Heighway Pinball, który opuścili w 2016 roku by założyć własną firmę JOR Games. Gdzie JOR oznacza Janos-Otília-Romain.
Janos jest inżynierem oprogramowania, Otília jest trenerem IT i księgową, a Romain niezależnym inżynierem.
W ich siedzibie w Butetown, Cardiff, powstało oprogramowanie i sprzęt. Potem firma zamówiła części, a ostatnio ukończyła budowę pierwszych dziesięciu maszyn. Tym samym Team Pinball jest gotowy do ujawnienia ich światu.

Jak ujawnił Martinowi Ayub’owi Janos – „Zachowaliśmy tajemnicę, ponieważ chcieliśmy zbudować pierwszą serię dziesięciu maszyn, zanim podamy to do publicznej wiadomości. Oznacza to, że już teraz wykonaliśmy większość prac. Samo robienie wszystkiego było wyzwaniem, ale za każdym razem, gdy kończyliśmy etap, dawało nam to motywację, aby przejść do następnego poziomu”.

Bez względu na to, czy Mafia opanuje rynek flipperów, czy nie, już samo podejście do tematu budzi podziw. Firma wycenia swojego flippera na 6,750 funtów, czyli $8,785/€7,544, co w porównaniu z cenami amerykańskich producentów jest kwotą wyższą, ale trzeba przyznać, że mamy tu do czynienia z unikatową produkcją, a to zawsze kosztuje.

Oto jak brytyjska spółka reklamuje swoje „pierwsze dziecko” – „To pierwszy model zaprojektowany i wyprodukowany przez Team Pinball. Dołącz do mafijnego gangu na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w latach 1920-1930, w czasie prohibicji, opanowanego przez przemytników i bandytów. Zanurzysz się w świat mafii i poznasz zasady gry, aby zdobyć miasto. Ta maszyna ma klasyczny, zabawny i unikalny design, a zbudowana została z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Odkryjesz ponownie pinballa! Granie w tę grę da Ci świetną okazję by wstąpić do mafii, by rządzić miastem, bawić się i doświadczać czegoś nowego.”

Z technicznego punktu widzenia Mafia zbudowana jest w oparciu o platformę Raspberry Pi 3 i pojedynczy PCB (R-board). Raspberry Pi 3 uruchamia oprogramowanie gry i łączy się z urządzeniem za pośrednictwem interfejsu R-board. CPU steruje cewkami w czasie krótszym niż 3 milisekundy, co pozwala na unikniecie opóźnień. Grę wyposażono w diody LED RGB, które są również kontrolowane przez procesor. Cewki mają typowe zasilanie 48V.

Więcej materiałów znajdziecie na www.pinballnews.com oraz na www.teampinball.com

I co? Gotowi pograć w kulki z Mafią?

Val B.

zdjęcia – Team Pinball

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne