Deadpool – kolejny komiksowy flipper Sterna

Po flipperowych komiksach Marvela z tzw. mainstreamu, jak choćby Avengers, przyszedł czas na prześmiewczego, czerpiącego z czarnej komedii, Deadpoola.

Ja osobiście wolę ten rodzaj humoru od napuszonych komiksów z innymi herosami w obcisłych trykotach. Zresztą jeśli trafiliście na komiksy z Deadpoolem lub film z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, wiecie o co mi chodzi.

Stern Pinball właśnie zamieścił na swojej stronie internetowej pierwszy filmik (znajdziecie go poniżej) z nowym flipperem Deadpool zaprojektowanym przez George Gomeza, a opracowanym graficznie przez gościa ukrywającego się pod pseudonimem Zombie Yeti.

Bohater komiksu „Deadpool” jest znany jako „mistrz nawijki” ze względu na swoją gadatliwą naturę i jest znany ze swojego niesamowicie zabawnego, niecodziennego humoru, który pojawia się w całej grze, tu za sprawą aktora Nolana Northa, który użyczył swojego głosu tytułowej postaci.

Gracze mogą więc teraz bardziej zanurzyć się w świecie Deadpoola, łącząc swe siły z kultowymi postaciami z komiksów Marvela jak: X-Men Wolverine, Dazzler, Domino, czy Colossus, walcząc ze złoczyńcami jak choćby Juggernaut, Sabretooth, Mystique, Sauron, czy Mr Sinister. Gracze mogą również walczyć ramię w ramię z Deadpoolem podczas misji na czas, gdy staną przeciwko nim T-Rex i Megalodon.

Modele Deadpool Pro, Premium i LE firmy Stern oferują oszałamiającą i charakterystyczną, ręcznie rysowaną grafikę autorstwa wspomnianego wcześniej znanego ilustratora Zombie Yeti. Każdy z modeli wyposażony jest w potrójny bank spadających tarcz z blokadą kulki, który chroni figurkę Deadpoola. Ponadto, wszystkie modele posiadają dwie rampy ze stali nierdzewnej i prętów oraz powrotną rampę stylizowaną na miecz Katana (Katana Sword).

Modele Premium i Limited Edition są wyposażone w dodatkowe 8 zbijanych tarcz, kulę disco z efektami oświetlenia dyskotekowego, figurki Wolverine i Dazzlera, a także maszynkę do chimichangów, czyli smażonego w głębokim oleju meksykańskiego burrito. Ponadto modele te dostały podnoszoną rampę, która prowadzi na prawą łapkę z lewej orbity, utrzymując akcję w sposób ciągły i szybki. Wszystkie modele Premium będą zawierały także dodatkowo oprawę muzyczną na kasecie nazwaną „Deadpool’s Mix Tape” zawierającą 11 oryginalnych utworów muzycznych z okładką autorstwa Zombie Yeti.

Edycja limitowana, ograniczona do 500 numerowanych egzemplarzy, zawiera dodatkowe wyjątkowe funkcje, takie jak lustrzany backglass, anty-refleksyjne szkło osłaniające pole gry, shaker, niestandardową oprawę graficzną, malowany proszkowo metalowy kątownik boczny Deadpool Red oraz odlewane zawiasy i blokadę przednią. Wszystkie modele LE będą również uzupełnione o bonus w postaci winylowego longplaya z 11 oryginalnymi utworami muzycznymi i okładką autorstwa Zombie Yeti.

Tu przeczytacie sobie recenzje filmu Deadpool z 2016 roku nakręconego na podstawie komiksu Marvela.

A tu znajdziecie zwiastun filmu, który wprowadzi Was w jego poetykę.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne