Arcooda Video Pinball i Thunderbirds na Gaming Expo w Sydney

Stać PAD-a na wycieczkę do Australii na naszą kasę, pomyślałem, stać i mnie! Co prawda, gdy byłem już w samolocie Prezes zadzwonił, że jednak rezygnujemy z zakupu zezłomowanych flipperów na tamtejszym rynku, ale chociaż sobie obejrzałem Gaming Expo w Sydney.

Na Gaming Expo można głównie zobaczyć automaty hazardowe, szczególnie produkcji Aristocrata, ale tym razem na stoisku nr 741 (Big Top Amusements) w tak pięknym miejscu jak ICC Sydney Darling Harbour w dniach 15-16 sierpnia można było oglądać i przetestować Arcooda Video Pinball i Thunderbirdsa.

International Convention Centre (ISS) w całej okazałości

 

 

Widok na Darling Harbour

Wejście na wystawę AGE

Logo australijskiej wystawy

Widok na stoisko Aristocrata

Virtualny pinball Arcooda pojawił się na australijskich targach w wersji Ultra, czyli najbardziej luksusowej z trzech obecnie dostępnych. Jak chwali się firma Arcooda jest pierwszym pinballem na rynku z kamerą i z licencją na ekran dotykowy, który sprzedawany jest jako urządzenie typu plug-and-play. Jak pisałem wcześniej firma współpracowała z Farsight Studios (twórcami gry Pinball Arcade, którzy wydali chociażby Addams Family i Medieval Madness w postaci wideo-pinballi na telefony komórkowe, PC, XBOX itp.), by stworzyć pełnowymiarowe stoły flipperowe z obsługą back-glassa i DMD .

Arcooda i Thunderbirds na stoisku Big Top Amusements

W wersji Arcooda Video Pinball Ultra znajdziemy stalową konstrukcję obudowy, główny monitor 4K jako 43-calowy ekran dotykowy, zgodność z Kinect 2.0 i interfejs Highway IO pozwalający na grę na komputerze PC i konsolach XBOX One, XBOX 360, PS4.

Wersja flippera na monety (coin-op), oferująca również wypłatę biletów, ma zostać wypuszczona na rynek pod koniec 2018 roku.

Na targach Gaming Expo pojawił się również Thunderbirds Homepina, którego pierwsze egzemplarze trafiły już do klientów.

Co więcej, w trakcie targów zapowiedziano, że Gary Stern, założyciel Stern Pinball Inc, będzie gościem w Pinfest Australia. Impreza rozpocznie się w Newcastle w Australii 22 września, a 23 września przewidziana jest tam wizyta założyciela Stern Pinball, który przeprowadzi 1-godzinne seminarium.

W tym roku australijski flipperowy festiwal odbędzie się w nowym miejscu,  w Club Macquarie; 458 Lake Rd, Argenton (w razie gdybyście się wybierali).  Ponad 70 automatów zostanie ustawionych na freeplaya przez dwa dni. Oczywiście trzeba zapłacić wcześniej za wstęp.

Na Pinfest Newcastle pojawia się również Steve Josifovski, dyrektor generalny Arcooda  i Mike Kalinowski, dyrektor generalny Homepin i producent Thunderbirdsa.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne