Licencja na flippery Williams Bally trafiła na Węgry

Budapeszteńskie Zen Studios znane jest z udanych transformacji flipperów na rynek konsol.
Ich projekty nazywane są Pinball FX. Węgierscy specjaliści od gier komputerowych przebili konkurencję i zakupili licencję na przekonwertowanie klasycznych modeli flipperów Williamsa.

Od razu wzięli się do roboty, i tak już od 9 października jest do kupienia zestaw nazwany Pinball FX3, w którym znajdziemy Junk Yard, Medieval Madness, The Getaway oraz jako free bonus – Fish Tales.
Każdy z modeli ma w zestawie swoją klasyczną replikę oraz zremasterowaną wersję, wzbogaconą o animacje możliwe do uzyskania jedynie za pomocą techniki komputerowej.
Od smoków ziejących ogniem, rybaka z wędką po katapulty i muszle klozetowe. Nowe interaktywne postacie 3D i ich animacje sprawiają, że stoły te stają się jeszcze ciekawsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Polepszono również fizykę gry, dopracowano ruch kulki, dodano oświetlenie i efekty świetlne.

W porozumieniu z International Flipper Pinball Association (IFPA) Zen Studios wprowadziło też do Pinball FX3 tryb turniejowy.

Pinball FX3 dostępny jest w cenie 9,99 USD na następujące platformy sprzętowe:
PlayStation 4
Xbox One
Nintendo Switch
Windows 10
Steam
Mac

Wygląda na to, że gra na skonwertowanych prze Zen Studios stołach najlepiej prezentuje się przy użyciu gogli VR, chociaż miejsce w którym stoją stoły przypomina raczej wnętrze hotelu w Las Vegas, niż klasyczny salon gier z flipperami, ale może się czepiam.
Podobają mi się dołożone przez Węgrów animacje. Rzeczywiście uatrakcyjniają grę i moim zdaniem nie przeszkadzają. Zresztą jeśli kogoś wkurzają może ograniczyć się do gry na klasycznych replikach.
Sądzę, że Pinball FX3 to dobra propozycja dla wszystkich, którzy mają utrudniony dostęp do prawdziwych flipperów, a być może zachęta dla najmłodszych graczy, którzy jeszcze się z prawdziwymi flipperami nie zetknęli, by zagrać na elektromechanicznej maszynce.

Val B.

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne