Jest Oktoberfest!

Spółka American Pinball mająca swoją siedzibę w Chicago wypuściła już na rynek swojego pierwszego flippera poświęconego znanemu amerykańskiemu magikowi, Houdiniemu. Teraz przyszła kolej na następną maszynkę o nazwie Oktoberfest.

Flipper Oktoberfest miał swoją premierę na październikowym Chicago Pinball Expo. Tam właśnie Joe Balcer, członek zespołu projektowego wraz z personelem, pokazali po raz pierwszy niektóre z ekscytujących funkcji i inspiracji stojących za tą najnowszą grą spółki American Pinball.

„Oktoberfest pozwoli graczom na doświadczanie słynnego na cały świat monachijskiego Oktoberfestu, przez cały rok, z Pinball on Tap! Gracze podróżują po całym festiwalu, odwiedzając kilkanaście namiotów i zbierając kufle. Cieszą się fantastyczną muzyką, jedzeniem i piciem, aby wydobyć esencję ze swojej przygody z Oktoberfest.”

Wyjątkowe cechy tego flippera to m.in. wielopoziomowe rampy, w tym niesamowity korkociąg Corkscrew z podwójną pętlą i zig zagiem, baryłka Shack & Beer z 3-kulowymi mechanizmami blokującymi i Otto the Bartender – interaktywny cel i blokada kul.

Gracze przechodzą przez rozgrywkę za pomocą trzech łapek, trzech grzybów, trzech wyrzutników kul, rampy, która unosi się i opuszcza, oraz czterech magnesów, z których dwa są sterowane przez gracza za pomocą dodatkowego przycisku nazwanego MagNab, a umieszczonego pod przyciskiem prawej łapki.

       Playfield Oktoberfest w całej okazałości

Reguły gry obejmują 5 multiballów, w tym Beer Barrel Multiball i Corkscrew Multiball, 14 trybów podświetlanych namiotów piwnych, w tym tryb wideo i tryb mini-czarodzieja, przyspieszacze dystrybucji piwa, aby pomóc graczom w osiąganiu celów i zwiększyć punktację, akcelerator punktacji za wydawanie potraw z dwoma trybami specjalnymi, trzy tryby mini-kreatora i tryb Uber-Wizard. Plus, dużo kaczek!

     Oktoberfest z załogą American Pinball tuż przed ujawnieniem na Pinball Expo 2018 

Barrel Multiball

      Otto the Bartender Multiball

Uzupełnieniem ekscytującej rozgrywki i wciągającego motywu gry są: backglass z prawdziwego szkła, niestandardowa muzyka, 15-calowy kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1366×768, 6 potężnych głośników stereo oraz 8-calowy subwoofer.

Projekt pola gry: Joe Balcer
Oprogramowanie: Josh Kugler, Joe Schober
Grafika: Jeff Busch
Animacje: Ish Raneses
Muzyka/Dźwięki: Matt Kern
Inżynier Projektu: Jim Thornton

Val B.

photo credit: Pinballnews, ThisWeekInPinball

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne