Monster Bash powraca

Amerykańska spółka Chicago Gaming Company po dwóch udanych remake’ach flipperów Medieval Madness i Attack from Mars, tym razem zabrała się za wyprodukowanego w końcowych latach działalności spółki Williams, Monster Basha. Oryginalnie flipper ten został zaprojektowany przez George Gomeza w 1998 roku i garściami czerpie z tematyki horrorów.

Jak chwali się na swojej stronie internetowej chicagowska spółka: „Monster Bash Remake został tak odtworzony, aby przewyższyć wysokie standardy oryginalnej gry. Korzystając z nowoczesnej elektroniki, oświetlenia LED i dzisiejszej technologii produkcji, gra zapewni rozrywkę, którą pokochasz wraz z niezawodnością i kunsztem wymaganym na współczesnym rynku flipperów.”

„Monster Bash Remake jest dostępny w trzech modelach zaprojektowanych specjalnie dla każdego segmentu rynku flipperów: edycja klasyczna, edycja specjalna i edycja limitowana. Wszystkie trzy modele zawierają także wiele funkcji, które nigdy wcześniej nie były dostępne i są dostępne jedynie w wersji Monster Bash Remake.”

 

Kto ma książkę „Kulka dziką jest – rzecz o flipperach” to może tam sobie o oryginale Monster Basha poczytać więcej. Ja skupię się na nowych bajerach dostępnych w remake’u tej stojącej wysoko w rankingach popularności maszynki Williamsa.

Custom Topper (tylko edycja limitowana)

Potwory są gotowe do grania rocka i trafiły na scenę w tej niestandardowej nadstawce 3D, dostępnej tylko w wersji limitowanej. W wykonanej z pleksi obudowie zamknięto Frankensteina, Drakulę i narzeczoną Frankensteina na scenie w pełnej krasie. Figurki mają ponad 7 cali wysokości i są pięknym dodatkiem do edycji limitowanej. Zintegrowane oświetlenie LED rzuca upiorną poświatę na potwory, które występują na scenie.

Grawerowany zamek szyby (tylko edycja limitowana)

Oszałamiająca Electric Blue Metallic Front Moulding jest ozdobiona jedyną w swoim rodzaju fotograwiurą na stali nierdzewnej, stworzoną specjalnie na potrzeby edycji Monster Bash Remake Limited. Możesz poczuć i zobaczyć niesamowite szczegóły i kunszt jej wykonania.

Interaktywne oświetlenie ogólne LED RGB (tylko w wersjach limitowanych i specjalnych)

Po raz pierwszy w historii Monster Bash Remake będzie miał w pełni interaktywną ogulną iluminację LED RGB. Monster Bash Remake zmienia oświetlenie pola gry, aby poprawić wrażenia z gry. Zobacz, jak każdy potwór ma teraz swój unikalny pokaz świetlny, który dodaje mu niesamowitości.

Ulepszone figurki potworów na playfieldzie (tylko wersje limitowane i specjalne)

Wszystkie potwory przeszły „face lifting”, przygotowując się do ponownego wejścia na scenę.

LED Lit Popper (tylko edycja limitowana i specjalna)

Monster Bash Remake wyposażony jest w niestandardowy reflektor LED. Podczas normalnej rozgrywki popper jest niebieski i niejako zlewa się z oświetleniem pola gry, ale gdy wykonasz strzał, popper zmienia kolor na czerwony, a następnie uruchamia kulkę, aby kontynuować swoją misję stworzenia wiekopomnego koncertu.

LED-owe podświetlenie ruchomych celów (tylko w wersjach limitowanych i specjalnych)

Zobacz, jak Frankenstein zostaje ożywiony. Każde trafienie w ruchome cele pomaga nie tylko uruchamia Frankensteina na scenie, ale także zmienia oświetlenie ruchomych celów z zielonego na czerwony.

Dysk plazmowy (tylko edycja limitowana)

Dr Frankenstein ostatnio był bardzo zajęty. W swoim laboratorium zbudował dysk plazmowy, aby zwiększyć moc Frankensteina i całego remake’a Monster Basha. Zobacz, jak ożywa, bo wszystko potrzebuje więcej mocy!

LED Drac Coffin (tylko edycja specjalna i limitowana)

Dracula postanowił przyłączyć się i dodał dodatkowe oświetlenie LED do swojej trumny. Uważaj jednak, gdy jego trumna zaświeci, on z niej wyjdzie, aby dołączyć do zespołu.

Premium Enhanced Sound System (tylko w wersjach limitowanych i specjalnych)

Dźwięk jest kluczowym elementem doświadczenia gracza. Wzmacniacz cyfrowy klasy D posiada dwa 120-watowe głośniki koncentryczne z poli-stożkiem oraz pojedynczy 8-watowy, 190-watowy głośnik niskotonowy, zapewniający niespotykane wrażenia, a ponadto operatorzy mogą teraz kontrolować równowagę między panelem głośnikowym. i głośnikiem niskotonowym. Bez względu na to, czy wolisz pulsujący bas, czy coś bardziej tradycyjnego, teraz kontrolujesz swoje wrażenia dźwiękowe.
Głośniki są podświetlane czerwonymi, zielonymi i niebieskimi trójkolorowymi diodami LED. Są one wykorzystywane do tworzenia efektów świetlnych, które zostały zintegrowane z grą.

Wyświetlacz XL – prawie dwukrotnie zwiększający widoczny obszar! (tylko wersje limitowane i specjalne)

HD Color Upgrade (tylko w wersji limitowanej i specjalnej)

ATHYRIO GAMES zrobiło to ponownie i stworzyło całą nową, pełnokolorową grafikę witryny w ramach oryginalnej grafiki Williamsa, jednak o czterokrotnej wyższej rozdzielczości. Prawie 3300 klatek zostało pieczołowicie animowanych, by stworzyć wyświetlacz, który ma pełny kolor i czterokrotnie większą liczbę kropek niż oryginalna gra Williamsa.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne