Primus… inter pares?

„Welcome to This World” to utwór amerykańskiego eksperymentalnego zespołu Primus z 1993 roku, z albumu zatytułowanego Pork Soda.

Och, witamy w świecie głupców
Różowego szampana i basenów
Cóż, wszystko co masz do stracenia to dziewictwo
Być może zabawimy się dziś wieczorem
więc – tak trzymaj i skosztuj życia
Nie potrzebujemy debili w naszym otoczeniu (…)

Flipper Primus: Welcome to this World to projekt artystów Zombie Yeti (Jeremy Packera) i Zoltrona. Znany ilustrator Zombie Yeti i długoletni kurator artystyczny Primusa – Zoltron, spędzili ponad 100 godzin wspólnie pracując nad grafiką tej gry. Fani Primusa natychmiast rozpoznają klasyczne obrazy z okładek albumów zespołu, w tym w pełni uzbrojony statek z Sailing the Seas of Cheese, kultową główkę do smażenia z Frizzle Fry i uśmiechnięte dziecko z Suck on To, między innymi.

Na zasadzie „Kto bogatemu zabroni”, członkowie zespołu zamówili sobie u Sterna swojego flippera. Dla wszystkich tych, którzy nie znają zespołu, Primus jest chyba najbardziej znany z tematów muzycznych z serialu animowanego South Park. Notabene serial ten, również był tematem flippera (South Park, SEGA Pinball 1999).
Primus to kolejne wcielenie konstrukcji Whoa Nellie Big Juicy Melons stworzonej przez Dennisa Nordmana i Grega Freresa i wykorzystanie gotowego pola gry, podobnie jak wcześniej miało to miejsce we flipperze Pabst Can Crusher.

Stern Pinball na swojej nowej stronie internetowej w zakładce Private Label zapowiada, że Pinball Primus będzie ograniczony do maksymalnie 108 maszyn – 100 na sprzedaż i 8 dla członków zespołu, dwóch artystów i firmy licencyjnej. Cena wynosi $7,995.


Muzycy zespołu Primus: Les Claypool, Tim „Herb” Alexander i Larry „Ler” LaLonde podpiszą każdy egzemplarz flipperów przeznaczonych na sprzedaż.
We fliperze tym wykorzystano również nagrania głosowe zarejestrowane przez Les’a Claypoola oraz 13 utworów Primusa.

Too Many Puppies
Frizzle Fry
John the Fisherman
Harold of the Rocks
Jerry was a Race Car
Tommy the Cat
Those Damned Blue-Collar Tweekers
My Name is Mud
Southbound Pachyderm
Mr. Krinkle
Wynona’s Big Brown Beaver
Last Salmon Man
The Seven

 

Może jakiś polski zespół rockowy się skusi na swojego flippera?  Niestety, nie wiadomo jaki jest koszt wyprodukowania takiego custom flippera, czyli flippera na zamówienie.

Próbkę twórczości Primus Band możecie posłuchać na załączonym filmiku reklamowym.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne