Cosmic Carnival – ruszyła produkcja i dostawy

Szumne zapowiedzi, a potem klapa, to zdarza się wielu firmom, które starają się wypuścić na rynek flippery własnej produkcji. Na szczęście w przypadku Suncoast Pinball zapowiedzi pokryły się z faktami i ich pierwszy flipper o nazwie Cosmic Carnival trafia właśnie do pierwszych klientów.

Prezentacja pierwszych sprzedażowych modeli Cosmic Carnival odbyła się na odbywającym się w dniach 12-14 lipca Southern-Fried Gaming Expo w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Jak widać na załączonym zdjęciu, do dwóch przywiezionych tam przez Suncoast Pinball egzemplarzy Cosmic Carnival ustawiały się kolejki graczy.

Jak wcześniej zapowiadała spółka Suncoast Pinball Cosmic Carnival kosztuje 5995 $, a produkcja już się rozpoczęła. Linia produkcyjna firmy ma wydajność rzędu 10 maszyn tygodniowo, w zależności od zamówień, a gotowa jest już druga linia, na której będzie można wyprodukować 20 tygodniowo. Firma wysłała już pierwsze zamówienia wstępne i kilka maszyn dealerskich. Wszystkie nowe zamówienia będą realizowane bezzwłocznie.

Flipper Cosmic Carnival jest dziełem poniżej wymienionych twórców, niestety nie wiem czy wszystkich z nich znajdziecie na poniższym zdjęciu:
Projekt: Jon Weaver
Oprogramowanie: Jimmy Lipham, Aaron Galentine
Grafika: Dirty Donny
Animacje: Chad Sikora
SFX i komunikaty głosowe: Czarina Russel, Theo Green
Muzyka: Bart Hendrickson

Na pokładzie Cosmic Carnival znajdziemy: oświetlenie LED RGB, monitor LED do prezentacji wyników o rozmiarze 15,6 cala, backglass ze szkła, 10 watowy, 8 calowy Subwoofer, malowaną ręcznie figurkę Clowna nad prawą rampą, ręcznie malowanego Ringmastera przy rampie lewej i trzy banki spadających tarcz.

Pierwsze 250 maszyn będzie miało ponumerowane, aluminiowe płytki przykręcone do tylnej części obudowy, a translite zostanie również ponumerowane i podpisane przez Dirty Donny’ego.

Na koniec zobaczcie też krótki filmik zachęcający do odwiedzenia imprezy Suncoast-Fried Gaming Expo w Atlancie, gdzie zaprezentowano m.in. flippera Cosmic Carnival.

 

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne