Dinozaury znowu wyszły na żer – Jurassic Park

Plotki które krążyły już jakiś czas po sieci, że kolejnym tytułem Stern Pinball będzie Park Jurajski, zostały właśnie potwierdzone. Najnowszy pinball firmy z Chicago nazywa się Jurassic Park.

Tytuł ten jest na tyle nośny w branży arcade, że wystarczy wspomnieć że m.in. Sega miała dwa tytuły gier wideo o tej samej nazwie (oparte na filmach z 1993 i 1997 roku). Warto wspomnieć także flippera Lost World z 1978 roku. Ten zaprojektowany przez Gary Gaytona flipper firma Bally sprzedał się w ponad 10 tys. egzemplarzy i należy wątpić by Stern Pinball doścignął chociaż w połowie ten wynik.


Konami z kolei wypuściło grę arcade Jurassic Park III w 2004 roku. Data East, notabene wtedy pod wodzą Gary Sterna, wyprodukowało flippera Jurassic Park w 1993, a amerykański Raw Thrills wciąż produkuje videostrzelnicę Jurassic Park Arcade, która ukazała się w 2015 roku.

 

Najnowszy Jurassic Park będzie dostępny w trzech wersjach: typowej Pro, Premium i LE. To projekt Keitha Elwina, który ma już na koncie hitowego Iron Maiden. Dodam, że za Jurassic Park z 1993 roku wzięli się Joe Kaminkow, John Borg i Ed Cebula. John Borg wrócił jeszcze do tematu w 1997 roku projektując The Lost World Jurassic Park dla Sega Pinball. Ciekawym wydaje się porównanie jak z tematem tym poradził sobie nowy projektant. Wiadomo już, że nie wziął na tapetę najnowszej serii filmów o dinozaurach Jurassic World.

 

Podobnie jak w kinowych hitach poświęconych donozaurom widzowie, tak gracze grając na Jurassic Park, mają doświadczyć przyspieszonego bicia serca w trakcie rozgrywki. Po rozpoczęciu gry gracz zostaje przewieziony do Isla Nublar, parku rozrywki, z którego uciekają dinozaury. Misją gracza jest ratowanie personelu parku i wyłapanie dinozaurów. Jednak nie wszystkie dinozaury są sobie równe, ponieważ gracze będą walczyć z Raptorami i potężnym T. Rexem! Gra zanurza graczy w świecie walki z dinozaurami oferując przygodę pełną zwrotów akcji.

Modele Premium i Limited Edition mają na pokładzie animatronicznego T. Rexa wypluwającego z paszczy kulkę, która może zmylić gracza. Modele te wyposażono także w interaktywnego Raptora i Raptor Pen z mechanizmem blokady kuli chronionym przez zmotoryzowaną bramę. Trudno także nie zwrócić uwagi na unikalne pokrywki grzybów w kolorze bursztynu z zatopionym w nich komarem, od którego to wszystko się zaczęło. Zobaczcie też na zdjęciu poniżej gałkę wyrzutnika do tego flippera. Naprawdę wymiata! A jakby Stern zastosował w niej prawdziwy polski bursztyn to by dopiero było halo. Może się także podobać unikalnie zastosowany poziomy spinner (wiatraczek) w kształcie wirnika helikoptera.

 

Modele Pro, Premium i Limited Edition zawierają również jako cel obracający się wokół pionowej osi pojazd Jungle Adventure na środku pola gry. Rejestruje on bezpośrednie trafienia, określa kierunek, w którym gracze nawigują na wyspie podczas rozgrywki i zapala tryby T. Rex.

Wszystkie modele wyposażone są w trzy pełnowymiarowe łapki, cztery niestandardowe rampy, wirujący cel „Spitter”, słupek blokady w góra/dół, który ustawia krytyczne strzały na boisku i charakterystyczne ręcznie malowane kultowe dinozaury z serii.

Model Limited Edition jest ograniczony do 500 sztuk. Model ten posiada dodatkowe unikalne funkcje, takie jak numerowana tabliczka, ekskluzywne lustrzane szkło, wyjątkowa grafika obudowy, autograf twórcy, szyba antyrefleksyjna i silnik wibracyjny.

                                                                                                                                      Jurassic Park Pro (z lewej) i Limited Edition

Więcej zdjęć na: https://www.pinballnews.com/site/2019/07/27/jurassic-park-2/

Val B.

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne