Sieć Dave & Busters testuje flippery Multimorphica

Kilka tygodni temu w jednej z lokacji sieci Dave & Busters pojawił się na testach wirtualny Pinball FX2, a teraz mamy kolejnego flippera. Tym razem chodzi o hybrydowego Multimorphica.

Spółka Multimorphic opublikowała nawet oficjalne ogłoszenie o swoich maszynach, stwierdzając, że są one dostępne do gry w D&B w Austin w Teksasie. Jak widać na poniższym filmiku są one wyposażone w naprawdę fajny, nowy system oświetlenia obudowy. Dla mnie wygląda to super i nie zdziwił bym się, gdyby wkrótce Stern Pinball zastosował coś podobnego w swoich najnowszych flipperach. Dobrym pomysłem wydaje się także magnetyczna obudowa, która pozwala na łatwą wymianę tzw. sideboard decals, czyli grafik z materiału magnetycznego ozdabiających boki i ewentualnie front flippera P3.

Magnetyczne sideboard decals do flippera Cosmic Cart Racing

Nie ma gwarancji, że flippery Multimorphica pojawią się we wszystkich lokalizacjach Dave & Busters, ale kto wie?

Flippery Multimorphica oparte są na tzw. platformie sprzętowej P3. Wszystkie flippery tej amerykańskiej spółki zostały zaprojektowane jako skrzyżowanie mechanicznych i wirtualnych stołów, zapewniając modułową konfigurację, która pozwala na łatwą zamianę górnej części gry, aby przekonwertować stół na coś zupełnie nowego.

Prototyp flippera P3 z 2013 roku

Heads Up testowany w Dave & Busters to tytuł, który nie jest jeszcze dostępny publicznie, zgodnie z oficjalną stroną gry na stronie, Heads Up ma połączenie z internetem, przez co gracze mogą „wyzwać przeciwników w dowolnym miejscu na świecie w heads-upie w pinball” lub grać przeciwko innej maszynie w tym samym pomieszczeniu.

Oto jak reklamuje tego flippera firma Multimorphic: „Heads-up! tworzy wspólne pole gry dla dwóch połączonych maszyn, prezentując dokładnie te same cele obu graczom. Strzelaj w zielone klejnoty, a zdobędziesz punkty. Strzelaj w kierunku czerwonych strzałek, a Twoja kulka trafi do przeciwnika, pozwalając mu zdobyć więcej punktów. Jest to prosty w koncepcji flipper, ale złożony jeśli chodzi o strategię gry.”

Znany pierwotnie z systemu sterowania P-ROC, który umożliwił nowej generacji projektantów pinballi i firmom produkcyjnym wcielenie w życie nowych ekscytujących pomysłów i flipperów, Multimorphic rozpoczął sprzedaż platformy P3 Pinball pod koniec 2017 roku. Obecnie dostępne zestawy gier dla obudów P3 to Lexy Lightspeed – Escape From Earth, Cosmic Cart Racing i Cannon Lagoon, a pełna biblioteka gier firmy zawiera zarówno gry tradycyjne jak i redemption oraz gry zręcznościowe i minigry.

Heads-up! to gra na czas, w której dwóch graczy walczy ze sobą w czasie rzeczywistym na dwóch podłączonych do sieci maszynach P3. Rozgrywka polega na zbieraniu szmaragdów, które zwiększają wynik, oraz unikaniu portali, które wydają się teleportować kulki z maszyny jednego gracza do drugiego.

Na flipperach P3 zadebiutował także wspomniany wyżej, nowy, dynamiczny system oświetlenia obudów Multimorphic, który przekształca standardową obudowę P3 w centralny punkt salonu gier. Zestaw oświetleniowy jest planowany jako dodatek do maszyn P3, a infrastruktura do zintegrowania efektów świetlnych obudowy z rozgrywką jest obecnie wdrażana w zestawie deweloperskim P3, aby wszyscy programiści gier P3 mogli wdrożyć najnowsze pokazy świetlne w swoich grach P3.

Aby uzyskać więcej informacji o Multimorphic i P3, odwiedź https://www.multimorphic.com

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne