Elvira House of Horrors – czy powtórzy sukces Elvira and the Party Monsters?

Ekipa odpowiedzialna za stworzenie dla Midwaya w 1989 roku flippera Elvira and the Party Monsters oraz w 1996 maszynki Scared Stiff dla tej samej firmy po 30 latach wzięła się znowu ostro do roboty.

Mowa o Dennisie Nordmanie i Gregu Freresie. Przy najnowszym projekcie towarzyszyli im twórca software’u Lyman Sheats oraz Tom Kopera, Jerry Thompson i Chuck Ernst. Nową Elvirę, starą i Scared Stiff łączy postać czarnowłosej dziewczyny z horroru.

W postać Elviry wciela się aktorka Cassandra Peterson i jak możecie się przekonać z poniżej zamieszczonego filmiku, robi to wyśmienicie!
Nic w tym zatem dziwnego, że to jej wizerunek umieszczony został na na najnowszym modelu z fabryki Stern Pinball.

Jak to ostatnio bywa u Sterna dostępne są trzy modele: Pro, Premium i Limited Edition. Wszystkie dysponują sześcioma kulami, trzema grzybami, muzycznym tematem przewodnim o nazwie… Elvira, spinnerem Beast Booster, trumną z ruchomym wiekiem do gromadzenia kulek dla multiballa nazwanej „Junk in the Trunk”, skaczącymi Gargulcami uruchamianymi tarczami oraz Deadhead Family Crypt – trzyetapową zabawką, która po otwarciu odsłania rzeźbioną figurę Deadhead Bash i wejście do krypty z goble hole Crypt Kicker. Zapomniałbym jeszcze o podnoszonej, metalowej rampie będącej drogą do wejścia tytułowego House of Horrors, umieszczonego w centralnej części blatu.

W modelu Premium znajdziemy odmienne, bardziej hipnotyczne grafiki i malowane proszkowo na czarno elementy metalowe obudowy.


Seria Limitowana ograniczona zostanie do 400 egzemplarzy podpisanych przez zespół projektantów. Metale w tej wersji zyskają specjalny czerwony kolor. Blat osłonięty będzie antyrefleksyjnym szkłem, a backbox ozdobią lustra. Zestaw głośników zostanie wzmocniony, a zamontowany w obudowie shaker motor przyprawi graczy o dreszcze w kulminacyjnych momentach gry.

Co ciekawe, oprócz wersji limitowanej pojawi się Signature Edition MModel ograniczony do ilości zaledwie 50 sztuk.

Aby w pełni zrozumieć nowego flippera Stern Pinball, prawdopodobnie najlepiej jest zapoznać się z postacią Elviry. Elvira była gospodarzem telewizyjnego programu komediowego o nazwie Elvira’s Movie Macabre, który prezentował w telewizji niskobudżetowe horrory klasy B. Elvira przedstawiała film, a następnie przerywała go od czasu do czasu zabawnymi komentarzami.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne