Komiksowe Star Wars

Wymyślona przez George Lucasa gwiezdna saga wydaje się być nieśmiertelna, a skoro już „moc jest z nami” i mamy zgodę na licencyjne produkty to trzeba to wykorzystać do maksimum.

Nie wiem, czy tego typu myślenie doprowadziło Stern Pinball do wypuszczenia na rynek flipperów Star Wars ™ Comic Art Pro i Premium Edition, jest to jednak bardziej prawdopodobne, niż to że na Lunt Street, w siedzibie firmy zagnieździł się jakiś zagorzały fan Gwiezdnych Wojen. Fakt, faktem to już kolejny piąty i szósty model poświęcony przygodom Luka i spółki.

Star Wars ™ Comic Art Pro

Grafika najnowszych Gwiezdnych Wojen to dzieło jednego z najpopularniejszych ostatnio artystów – Randy Martineza. Randy ilustruje od ponad 30 lat, zdobywając niezliczone wyróżnienia dla swoich prac. Dzięki szerokiemu spektrum swoich umiejętności Randy od 1999 roku tworzy dla Lucasfilm kreskówki, karykatury, ilustracje, obrazy i grafikę 3D. Sztuka Randy’ego pojawiła się po raz pierwszy w Star Wars Kids Magazine, a potem już szybko zaczął tworzyć kreskówki i karykatury dla Star Wars Insider. Randy został także wybrany do stworzenia oficjalnej grafiki do Star Wars Celebration IV, Celebration V i Celebration Europe.

Star Wars ™ Comic Art Premium Edition

Modele Star Wars Comic Art Pro i Star Wars Comic Art Premium są wyposażone w funkcje zapewniające niezapomniane wrażenia z gry. Zawierają wybrane dialogi i materiały filmowe z oryginalnej trylogii Star Wars, zmieniające kolory diody LED używane do oświetlenia oraz miniaturki TIE Fightera, i Death Star. Oba modele flipperów mają dwa ekrany LCD. Model Premium ma również na pokładzie spektakl z wybuchającą Gwiazdą Śmierci w roli głównej, miniaturę oświetlonego diodami LED Millennium Falcon i interaktywną pętlę hiperprzestrzeni, która otacza pole gry i może pomieścić do 5 kul jednocześnie.

Star Wars ™ Comic Art Premium Edition playfield

Uzupełniając wciągający motyw i ekscytującą rozgrywkę, warto wspomnieć o systemie sprzętowym SPIKE ™ Stern Pinball umożliwiającym obsługę grafiki w wysokiej rozdzielczości i innowacyjne animacje na ekranie wideo. SPIKE ™ zmniejsza także złożoność systemu i zużycie energii, co z kolei zwiększa niezawodność maszyn i upraszcza ich obsługę. Ten, wg. firmy, najnowocześniejszy system elektroniczny zasila również wysokiej jakości 3-kanałowy system audio, który jest trzy razy mocniejszy niż systemy audio poprzednich generacji.

Nowe flippery Comic Art Star Wars są dostępne w wersji Pro i Premium, każdy z własną charakterystyczną obudową, translite i backboksem. Oryginalna wcześniejsza wersja Limited Edition była ograniczona do 800 maszyn i Stern zdecydował się tym razem nie produkować kolejnego modelu LE.

Obudowa i translite Pro koncentrują się bardziej na bitwach na miecze świetlne, podczas gdy Premium skupia się na walce o zniszczenie Gwiazdy Śmierci.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne