Queen Pinball – może ktoś podejmie wyzwanie?

Przeglądając zasoby internetu znalazłem ciekawe demo flippera Queen, który miał być kolejnym po Alien modelem wyprodukowanym przez brytyjskie Heighway Pinball.

Niestety projekt zakończył się na bardzo wstępnym etapie, a w międzyczasie spółka Heighway Pinball splajtowała. Nie ma więc co liczyć, ze flipper Queen pojawi się w tej prezentowanej poniżej na filmiku demo, formie. Temat jest jednak nośny i kto wie, czy wkrótce nie zobaczymy Queenów wyprodukowanych przez inną flipperową spółkę.

Wspomniane demo zamieścił na swojej stronie na youtube użytkownik o nazwie VirtuaPinball. Oto co pisze w komentarzu:

„Dawno temu, stworzyłem to wirtualne demo gry na flipperze Queen, nad którym pracowałem. Ta gra przeszła wiele zmian i jest to jedna z pierwszych koncepcji, jakie wymyśliłem. Oryginalny projekt layoutu opracował Barry Oursler, później zmodyfikował go Dave Sanders. Z ich rysunków 2D CAD i bez żadnej podpowiedzi wymyśliłem własny pomysł na to, jak może wyglądać gra w Queen Pinball.

Grafika i animacje LCD są podstawą dla tego dema. Mieliśmy utalentowanego artystę pracującego nad pakietem grafiki, ale nigdy nie został ona ukończona.

O ile mi wiadomo, ten projekt jest teraz całkowicie martwy, dlatego dzielę się swoją pracą tutaj. Gra została znacznie później zmodyfikowana i przeprojektowana jako standardowa (ten film pokazuje wczesną koncepcję tzw. wide body).

Zasady gry koncentrują się na muzyce Queen, sukcesie, popularności i występach na żywo. Siedziałem godzinami przeglądając nagrane koncerty zespołu, żeby stworzyć objaśnienia głosowe Freddiego Mercury’ego do gry. Nienawidzę ściągniętych przez telefon zapowiedzi w innych, muzycznych flipperach. Chciałem być bliżej prawdy.”

Zobaczcie zresztą sami co nas niestety ominęło.

zdjęcie ilustracyjne: Flyland design

Val B.

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne