Celts – nowy flipper z … Australii

Celts (Celtowie) to lud, który pierwotnie zamieszkiwał Europę w latach od 1800 do 1000 przed naszą erą. Po Australijczykach z Haggis Pinball spodziewał bym się raczej flippera o nazwie Aborygeni, ale przecież nie nazwa jest tu najważniejsza, a fakt że objawił się kolejny producent flipperów, tym razem dość egzotyczny.

Siedzibę firmy znajdziecie jakieś 30 km na południowy wschód od Melbourne w Cranbourne West. Niestety na razie mało jest informacji ile osób zaangażowanych jest w ten projekt i czy nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej właściciela dość mocno udzielającego się w mediach społecznościowych i wrzucającego co rusz filmiki z procesu produkcji flippera Celts na youtube.

Z tego co wiem prace nad ta maszynką zaczęły się w styczniu bieżącego roku, a na Texas Pinball Festival firma zaprezentowała już tzw. whitewood, czyli niepomalowany blat. Na Pinball Expo w Chicago Australijczycy pojawili się już z działającym prototypem, a sprzedaż flippera ma ruszyć niebawem. Wyceniono go na $5250.

Konstrukcja Celts oparta jest na sprawdzonym CPU Multimorphic P3-Roc.

Stoisko Haggis Pinball i flipper Celts na Pinball Expo 2019 w Chicago

Jak się wydaje za firmą stoi Damian Hartin?, który ma zamiar rozkręcić w Australii flipperową manufakturę na wzór amerykańskiego Spooky Pinball.
W wywiadzie dla Pinball Nerds mówi: ” Gdybym mógł sprzedać 250 [Celtów] na całym świecie, byłbym zachwycony… Mam obecnie wystarczająco dużo części i komponentów, aby móc wyprodukować około 15 maszyn. Potem zacznie się dopiero dziać! Jeśli dostanę zamówienia, będę musiał się zastanowić w jaki sposób je finansować. Teraz, kiedy mam wszystko ogarnięte, tzn. zaopatrzenie w części i moce produkcyjne, to już połowa sukcesu.”
„W tej chwili przewiduję 12-tygodniowy proces produkcji… oznaczałoby to, że jeśli ktoś zamówi coś pierwszego listopada, będzie oczekiwać na flippera mniej więcej do pierwszego lutego…”

Poniżej prezentuje filmik nr 24, gdzie możecie zobaczyć nie tylko jak powstaje Celts, ale także krótką relację z Texas Pinball Festival.

www.haggispinball.com

Zdjęcia: Martin Ayub www.pinballnews.com

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne