Zombies w Parku Rozrywki

Amerykańska spółka Deeproot Pinball z San Antonio w Teksasie dobrze zapowiada się już od co najmniej dwóch lat.

W branży mówiło się o kilku modelach flipperów, które teksaska firma ma na tapecie, że wymienią chociażby Alice in Wonderland, Magic Girl, czy Retro Atomic Zombie Adventureland. Prace nad maszynami nabrały tempa, gdy spółce udało się pozyskać do współpracy legendarnego twórcę flipperów Johna Popadiuka.

Flippery firmy mają wyglądać jak Ferrari, a kosztować tyle co KIA. Cóż, pożyjemy zobaczymy.
Na razie amerykańska spółka ujawniła prototyp swojego pierwszego modelu i jest to Retro Atomic Zombie Adventureland zaprojektowany przez Zidware Design, czyli studio projektowe wspomnianego Johna Popadiuka.
Jak można przeczytać na stronie spółki premiera RAZA odbędzie się 25 marca 20120 roku w trakcie Texas Pinball Festival.

Niektóre elementy, takie jak kształt i obudowa, backbox i grafika translite’a nie są jeszcze produktem gotowym, podczas gdy inne funkcje, takie jak wyświetlacz, czy układ pola gry nie powinny się znacząco zmienić.
Kolorowy wyświetlacz jak widać na zdjęciach jest bardzo szeroki, szerszy niż stare DMD. Zapewnia on tym samym dużo miejsca po lewej i prawej stronie na informacje o grze.
Pokrywy głośników znajdują się pod panelem, co ogranicza ich wielkość, ale daje bardziej zintegrowany wygląd i zapewnia przestrzeń dla pełnowymiarowego translite.
Pokazana obudowa ma bardzo konwencjonalny wystrzeliwacz, przycisk startu i drzwiczki z wrzutnikiem oraz typowe flipperowe przyciski po bokach.

Zabawki i rampy na blacie wyglądają typowo i raczej nie wbijają w fotel. Z wyjątkiem obrotowego banku tarcz z lewej strony. Jednak poczekajmy do marca przyszłego roku na egzemplarze produkcyjne przeznaczone do sprzedaży i wtedy dopiero będzie można powiedzieć, czy Deeproot Pinball zamiesza na rynku, czy będzie tylko kolejną ciekawostką.

Więcej zdjęć na: pinballnews

Val B.

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne