Rick $ Morty od Spooky Pinball

Lubicie klimaty z Powrotu do Przyszłości Zameckisa i krwisty język pełen przekleństw? To Rick & Morty się Wam spodoba. Tylko nie wiem, czy uda się Wam jeszcze kupić tego flippera, bo 750 egzemplarzy zeszło na pniu już w preorderach, a raczej nie zapowiada się, że manufaktura z Benton zbuduje kolejne.

Istnieją dwie wersje, zwykła i Blood Sucker Edition, wycenione odpowiednio na 6995 USD i 7520 USD.
Blood Sucker Edition dodaje metaliczną fioletową powłokę proszkową do metalowej obudowy, panelu wyświetlacza, dolnego fartucha i niestandardowych ciętych ram do szyby oraz numerowaną laserowo tabliczkę klubową.

Być może, co najważniejsze, zapłacenie dodatkowych 525 $ za edycję Blood Sucker zapewnia, że Twoja gra zostanie zbudowana i dostarczona przed którymkolwiek ze standardowych modeli. Obudowa, backbox, translite i pola gry pozostają takie same w obu modelach.

Rick and Morty to gra z trzema łapkami oparta na systemie P3-ROC – dwie z łapek znajdziecie w zwykłym miejscu na dole, a trzecią w górnej połowie blatu po prawej stronie.

Maszynka ze Spooky Pinball ma dwie rampy, które kończą się po prawej stronie gry. Lewa i prawa rampa wysyłają kulkę na górną łapkę. Trafiając w środek uruchamiamy latający spodek Ricka.

Rick & Morty ma także korytarz w kształcie podkowy z dodatkowymi podświetlanymi, oszronionymi celami po obu stronach i słupkiem z tyłu, tak by stworzyć Danesi Lock 2.0 – rozwinięcie wbudowanych blokad celów używanych we wcześniejszym projekcie Scotta (Scott Danesi – projektant tej gry), Total Nuclear Annihilation.

W lewym górnym rogu znajduje się dziura (Garaż Ricka), w którą można trafić kulką używając górnej łapki. Wykorzystuje tunel pod polem gry, by podać kulkę do wyrzutnika, który wystrzeliwuje na stronę lewej łapki.

Tam, gdzie możemy zwykle znaleźć lewy odbojnik (sling shot), Scott ustawił grzyba z napisem na pokrywie – „Morty nie ruszaj tego – Rick”.

Rick and Morty ma drugi przycisk umieszczony przy flipperowym po prawej stronie obudowy. Ma on na celu aktywację magnesu umieszczonego w górnej części pola gry po prawej. Najpierw należy go naładować, co odbywa się poprzez uderzenie w tarczę obok prawej rampy.

Spooky Pinball opublikowało film, w którym Charlie Emery (szef firmy) wyjaśnia różne funkcje gry i zmiany, które wprowadzono na platformie od czasu poprzednich gier.

Bogate dodatki i mod będą dostępne dla obu wersji Rick & Morty, w tym podświetlane atrapy głośników, błyszczące grafiki drukowane bezpośrednio na drewnie, mechanizm kołatający, silnik wytrząsacza, plastikowe osłony, grafiki wewnętrzne obudowy, drzwi z akceptorem banknotów i kasa na monety z pokrywką.

Zdjęcia: pinballnews i tam więcej zdjęć

(Wikipedia) Rick i Morty – amerykański animowany serial telewizyjny dla starszej widowni tworzony przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona dla Adult Swim. Produkcja w oryginalnym zamyśle miała być parodią filmu Powrót do przyszłości, stworzoną przez Roilanda na potrzeby festiwalu filmowego Channel 101. Po premierze producenci Adult Swim nakłonili twórców do rozwinięcia programu. Serial miał swoją premierę w grudniu 2013 roku, od razu zyskując przychylne recenzje krytyków. W lipcu 2015 roku ukazał się kolejny sezon. W sierpniu tego samego roku Adult Swim ogłosiło przedłużenie o trzeci sezon, który rozpoczął się 30 lipca 2017 roku.

Serial opowiada o przygodach ekscentrycznego, uzależnionego od alkoholu naukowca Ricka Sancheza, któremu towarzyszy jego wnuk Morty. Bohaterowie podróżują po odległych galaktykach oraz alternatywnych rzeczywistościach. W późniejszych odcinkach, sporadycznie towarzyszą im również rodzice Morty’ego: Beth i Jerry oraz jego siostra Summer. Mieszanka niestabilnego już życia rodzinnego w połączeniu z coraz to nowymi pomysłami szalonego ojca Beth dają produkcję przepełnioną nietuzinkowym, czarnym humorem.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne