Dziwne rzeczy ze Stern Pinball

Plotki zostały potwierdzone. Najnowszy flipper spółki Stern Pinball nazywa się Stranger Things (Dziwne Rzeczy) i jest oparty na serialu Netflixa stworzonym przez braci Dufferów będących również jego scenarzystami i reżyserami.

Oto jak reklamuje go Stern Pinball na swojej stronie internetowej:
Doświadcz przerażających sił w Hawkins, w stanie Indiana, które obracają to małe miasteczko „do góry nogami” z nadprzyrodzonymi elementami, dziwnymi widokami i tajemnicami rządowymi. Flippery Stranger Things wciągną graczy w poszukiwanie tajemnic i tajnych eksperymentów rządowych w Hawkins National Laboratory. Rozgrywka koncentruje się na odkrywaniu ukrytych znaczeń nadprzyrodzonych wydarzeń zachodzących w mieście i wokół niego, w tym na pojawieniu się dziewczyny o zdolnościach telekinetycznych znanej jako „Eleven”. Kulka jest dzika, gdy Mike, Lucas, Dustin, Will, Joyce i komendant policji Jim Hopper pomagają Eleven zamknąć bramę wymiarową.

„Stranger Things to jeden z najbardziej udanych seriali wszech czasów, trafiający do ludzi z całego świata i wszystkich pokoleń. Ta gra zawiera akcję, tajemnicę, napięcie i humor; Stranger Things idealnie pasuje do flippera”- powiedział Gary Stern, prezes i dyrektor generalny firmy Stern Pinball, Inc.

                                                                                   Stranger Things PRO

Modele Premium i Limited Edition są wyposażone po raz pierwszy w historii w projektor wideo, który wyświetla obrazy i animacje bezpośrednio na polu gry, tworząc dramatyczne interakcje z rozgrywką. Na środku pola gry znajduje się wyjątkowa rampa, która służy również jako ekran i prowadzi gracza do bezpośredniej bitwy z Demogorgonem. Modele te posiadają także nową „telekinetyczną” magnetyczną blokadę kulki o nazwie Eleven.

Stranger Things PREMIUM

Wszystkie modele Pro, Premium i Limited Edition wyróżniają się ręcznie rysowaną grafiką, a także niestandardową, interaktywną zabawką Demogorgona, chronioną spadającymi tarczami i obracającą się rampą. Wszystkie modele wyposażone są w dwie dodatkowe kulki schowane w kryjówce, spinner Demodoga, trzy niestandardowe rampy i oczywiście zasady gry, które obrócą graczy do góry nogami.

Stranger Things LE

Model w edycji limitowanej jest ograniczony do 500 sztuk na całym świecie. Model ten zawiera dodatkowe unikalne funkcje, takie jak ekskluzywna lustrzana szyba tylna, ekskluzywne niestandardowe kompozycje tematyczne, niestandardowy dolny zamek z autografem, szybę antyrefleksyjną, silnik wstrząsający obudową i numerowane tabliczki.

Projekt: Brian Eddy
Software: Lonnie Roop, Mike Vinikour, Brian Eddy
Grafika: Bob Stevlic
Dźwięk i muzyka: Ken Hale

(Wikipedia o serialu Stranger Things) Akcja serialu osadzona jest w latach 80. w amerykańskim stanie Indiana, a formą i treścią nawiązuje do popkultury tamtego okresu, w tym m.in. do twórczości Stevena Spielberga, Johna Carpentera, Stephena Kinga, Roba Reinera, George’a Lucasa, Ridleya Scotta i Jamesa Camerona. Światowa premiera serialu miała miejsce 15 lipca 2016 roku na Netfliksie. Stranger Things zostało pozytywnie przyjęte przez krytyków, chwalących przede wszystkim stylizację na lata 80., klimat, aktorstwo, reżyserię, scenariusz oraz liczne nawiązania do filmów z lat 80. W pierwszym dniu emisji serialu Netflix zamówił drugą serię, której premiera początkowo miała nastąpić 31 października 2017 roku, jednak później jej data została zmieniona na 27 października 2017 roku. Trzecia odsłona serialu pojawiła się na serwisie Netflix 4 lipca 2019 roku. Twórcy oraz odgrywający rolę Hoppera, David Harbour ogłosili iż serial na pewno doczeka się 4 sezonów.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne