Sharpin – flipper na każdą kieszeń

W ciągu ostatnich 25 lat na rynku pojawiło się wiele tzw. virtual pinballi, ale chyba żaden model nie zbliżył się chociażby do popularności tradycyjnych elektromechanicznych modeli.

Ja twierdzę ii trzymam się swojego zdania jak pijany płotu, że kluczową kwestią jest tutaj brak „głębi” pola gry jaką mamy w tradycyjnych maszynach. Gdy technika 3D dojdzie do takiego rozwoju, że tę głębię zapewni, a wirtualny pinball z punktu widzenia gracza będzie nie odróżnialny od typowej maszynki, dopiero wtedy odniesie sukces na rynku.

Pochodzący z Austrii (tam narodził się Virtuall Pinball TAB-a) Sharpin nie ma co prawda blatu 3D, ale ma jedną kolosalną zaletę w stosunku do innych flipperów cyfrowych, jest tani. Wersja Light tej maszynki w lutowej promocji kosztuje tylko 299 Euro, czyli jakieś 1300zł.

Za taką niewygórowaną kwotę, będącą ułamkiem ceny chociażby flippera Sterna otrzymujemy automat z dużym 24 calowym ekranem, głośnikami stereo, dwoma flipperowymi przyciskami z boków i trzecim przyciskiem startu i dużą ilością różnych stołów na pokładzie, a wszystko to hula pod systemem Android. Co ciekawe, producent zapewnia że ta mała maszyna może obsługiwać również Zen Pinball, Williams Pinball, a nawet Pinball Arcade i ma także opcję podłączenia komputera, dzięki czemu można uruchomić na niej oprogramowanie Virtual Pinball, takie jak Visual Pinball lub Pinball FX.

W sprzedaży jest także model ULTRA, na którym możemy odpalić gry na Androida i sterować nimi za pomocą bezprzewodowego joypada. W przygotowaniu jest także wersja z dodatkowym ekranem będącym namiastka backboxa. Warto podkreślić, że wersja ULTRA kosztuje teraz tylko 100 Euro więcej.

Oto jak reklamują swojego wirtualnego flippera austriaccy twórcy:
„W ciągu ostatnich kilku lat zdobyliśmy duże doświadczenie budując różnorodne wirtualne flippery (vPin). Specjalizujemy się w tanich modelach, na które każdy może sobie pozwolić. Rozpoczęliśmy ten projekt, ponieważ chcieliśmy stworzyć wirtualną maszynę do gry w pinball, która nie kosztuje 5000 USD, jak większość z nich na rynku. W ciągu ostatnich kilku lat zbudowaliśmy wiele vPinów, od pełnowymiarowych, po małe o wielkości tabletu. Ten produkt stanowi, naszym zdaniem, najlepsze połączenie wielkości, technologii i wartości.”

Na poniżej zamieszczonym filmie możecie zobaczyć jak przygotowano i testowano Sharpina!
Maszyna, którą zobaczycie na filmie, jest jednostką rozwojową, więc nie jest tak dopracowana, jak produkt końcowy, który znajdzie się na rynku pod koniec marca 2020 roku!

Zajrzyjcie też na stronę https://www.digital-pinball.com/

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne