Zdążyli przed epidemią koronawirusa

Na odbywających się w połowie marca targach Amusement Expo w Nowym Orleanie American Pinball zaprezentował swój trzeci tytuł. Zgodnie z oczekiwaniami jest to Hot Wheels, oparte na serii zabawkowych modeli samochodów firmy Mattel i telewizyjnym serialu animowanym.

Flippera zaprojektował Joe Balcer odpowiedzialny również za dwa poprzednie modele flipperów American Pinball, a znany chociażby z Apollo 13 i South Park SEGI, czy The Wizard of OZ i Hobbita z JJP.

Chociaż gra była prezentowana na stoisku American Pinball, nie było oficjalnego ogłoszenia ani o grze, ani o jej pojawieniu się na wystawie. Zamiast tego opublikowano zdjęcia w mediach społecznościowych. Nawet dystrybutorzy American Pinball zostali bez opisu gry i szczegółów cenowych.

                                                               Hot Wheel na Amusement Expo. Photo credit: Pinside

American Pinball miało zamiar opublikować pełne szczegóły gry po powrocie do Illinois, ale na przeszkodzie stanęła zapewne epidemia koronawirusa i w konsekwencji czasowe zamknięcie fabryki.

To, co do tej pory widzimy, wskazuje, że Hot Wheels to gra z dwoma łapkami, najwyraźniej bez żadnych unikalnych lub innowacyjnych zabawek na polu gry. Oczekuje się, że być może obniży to cenę tego flippera poniżej przewidywanej na 6,200–6,400 USD.

Backbox wykorzystuje ten sam profil, co pierwszy tytuł firmy, Houdini, z odniesieniem do podobnie zakrzywionego plastikowego toru, który jest charakterystyczną cechą marki Hot Wheels. Grafika obudowy w dużej mierze przedstawia pomarańczowy tor wyścigowy, po którym poruszają się samochodziki Hot Wheels. Front backboksa jest niezwykły, ponieważ monitor LCD gry jest przesunięty względem środka. Grafika pomaga uzasadnić to położenie po lewej stronie, ale nadal jest to dość nietypowe miejsce na wyświetlacz LCD backboksa.

Na playfieldzie główną „zabawką” jest samochód Hot Wheels, który jest zamontowany na obracającym się ramieniu. Prędkość, z jaką się obraca, zmienia się wraz z odkrywaniem niektórych funkcji. Wygląda na to, że Joe Balcer wykorzystał dwa orbit shooty- jeden wewnątrz drugiego, kickery, dwie rampy i podnośnik kuli. Gracze muszą zgasić napis B-A-T-T-L-E na celach oznaczonych po lewej stronie pola gry, aby rozpocząć jeden z trybów bitwy. Mogą również zbierać samochody, aby zebrać ich kompletny zestaw. Przeloty na rampy i orbit shooty oznaczone są E-P-I-C. Po ich trafieniu gracz otrzymuje punkty na rampach, pętlach i grzybach.

Hot Wheels ma kilka trybów multiballa. Nazwane zostały Redline, Track, Loop Crash i Victory Lap.

Więcej na temat nowego flippera American Pinball napiszę, gdy firma oficjalnie poda szczegóły dotyczące rozgrywki, modeli i cen.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne