Flipperowa obudowa do Nintendo Switch

W czasach pandemii koronawirusa dostęp do miejsc z flipperami może być mocno ograniczony. Tu z pomocą przychodzą różnego rodzaju gadżety, które umożliwiają grę na flipperach w domowym zaciszu. Właśnie czymś takim jest obudowa do konsoli Nintendo Switch wymyślona przez firmę Far East Pinball.

Digital Pinball Cabinet wspomnianej firmy pozwala doświadczyć emocji grania na flipperze przy pomocy konsoli do gier. Przy czym mamy tu do dyspozycji nie tylko odpowiednio umieszczone przyciski łapek, ale co ciekawe, obudowa ta umożliwia szturchanie i potrząsanie dzięki wbudowanym czujnikom ruchu. Tilt oczywiście również działa. Obudowa ta jest naprawdę łatwa w użyciu, wystarczy włożyć Switch do podstawki, podłączyć kabel połączeniowy do portu USB typ-C Nintendo Switch, założyć pasek blokujący i gotowe! Obudowa ma również wycięcia z boku, które umożliwiają dostęp do gniazda słuchawkowego Switch, otworów wentylacyjnych, przycisków głośności i zasilania.

Digital Pinball Cabinet jest wyposażony w 7 przycisków, trzy przyciski po prawej stronie obudowy, dwa przyciski po lewej stronie i dwa przyciski z przodu. Obudowa pozwala na dwie różne konfiguracje przycisków, ale producent zachęca graczy do korzystania z domyślnej konfiguracji. Zapewnia także możliwość zmiany czułości na tyrpanie urządzeniem. Jedyne przyciski, które nie są konfigurowane, to plus (+), minus (-) i przycisk zrzutu ekranu – bardzo drobny drobiazg, który w rzeczywistości nie ma wpływu na użycie tego niesamowitego zestawu.

Jak piszą pierwsi użytkownicy, ogólna jakość wykonania tej obudowy jest dobra, ale mogłaby być lepsza. Obudowę można wykorzystać do symulatorów flipperów dostępnych na Nintendo Switch, czyli Pinball FX3, Star Wars Pinball, The Pinball Arcade i Stern Pinball Arcade bez żadnych problemów. Być może granie za pomocą Digital Pinball Cabinet da Wam nową miłość do wideo pinballi?

Val B.

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne