Flipper Avengers: Infinity Quest trafił do produkcji w Stern Pinball

Fabryka Sterna w Illinois w USA zwiększyła produkcję pomimo pandemii, a dzieje się to w chwili jej ponownego uruchomienia po długim okresie, w którym była zmuszona do zamknięcia.

Rekordowa produkcja od czasu ponownego otwarcia oznacza, że pojawiła się znaczna liczba nowych flipperów, a wcześniejsza, roczna produkcja jest prawie wyprzedana – mówi dyrektor generalny Gary Stern.

Firma wciąż dąży do produkcji trzech nowych tytułów każdego roku, a teraz wprowadza Avengers: Infinity Quest w wersjach Pro, Premium i Limited Edition. Avengers to bohaterowie komiksów, znani również z filmów i telewizji, popularni od ponad 50 lat, a nowy, poświęcony im film o nazwie Avengers: Endgame, został właśnie najbardziej dochodowym filmem w historii.

Nowy flipper ma wiele funkcji, które możecie skojarzyć z akcji wspomnianego filmu, a pierwsze automaty zeszły z linii produkcyjnej z początkiem września 2020 roku. Pozostałe wersje gry zostaną wyprodukowane z końcem września oraz w październiku.

Od ponad 50 lat Avengers zachwycają fanów w komiksach, serialach telewizyjnych i filmach, a nie pierwszy to raz gdy stają się tematem flippera. Stern Pinball wziął już ich na tapetę w 2012 roku, gdy to George Gomez stworzył flippera The Avengers. Tym razem za projekt odpowiedzialni są Keith Elwin (konstrukcja) i Jeremy Packer a.k.a. Zombie Yeti (grafiki).

W tej przygodowej grze gracze zmienią się w swoich ulubionych superbohaterów, walcząc z Thanosem i jego sługami w kosmosie. Podczas jego nieubłaganego dążenia do opanowania międzygalaktycznej mocy walczą z nim by wytropić i odzyskać sześć Klejnotów Nieskończoności, zanim Thanos dostanie je w swoje ręce. To od gracza zależy, czy powstrzyma Thanosa i Czarny Zakon przed odniesieniem sukcesu w tej pełnej akcji grze.

„Podobnie jak Avengersi, nasz zespół projektantów, programistów, artystów i inżynierów zebrał się, aby ożywić ten wszechświat w formie flippera dzięki niesamowitym grafikom, projektom, efektom wizualnym i dźwiękom. Ten komiksowy wszechświat pozostaje ikoną popkultury, odkąd pojawił się po raz pierwszy w 1963 roku. Dzięki flipperom Avengers: Infinity Quest ta tradycja będzie kontynuowana dla obecnych i przyszłych pokoleń fanów”- powiedział Gary Stern, prezes i dyrektor generalny Stern Pinball, Inc.

Modele Pro, Premium i Limited Edition są wyposażone w interaktywny, obracający się kinetyczny krążek z pierścieniem z procą Dr. Strange z dwukierunkowym wykrywaniem prędkości, pomagający graczom w ich podróży do otwierania portali i rozpoczynania zadań Infinity Gem. Wszystkie modele są wyposażone w przeciwdziałającą grawitacji rampę z blokadą magnetyczną Avengers Tower z grawitacyjnym zmiennym celem i magnesem przechwytującym kulki w powietrzu, gdy gracze odblokowują Iron Man Multiball. Oprócz wyraźnej, ręcznie rysowanej grafiki, wszystkie modele wyposażone są w 3-celowy bank Avengers Computer Bingo, uwięzioną kulkę Thora, wirujący cel Hulka, niestandardowe drutowe rampy i 3 pełnowymiarowe łapki.

Modele Premium i Limited Edition są wyposażone w interaktywną, zmotoryzowaną szufladę Dr. Strange, która przenosi kulki do podziemnego portalu, widocznego metra, które może pomieścić i ustawić do 3 kulek przez niestandardowe okna pola gry, podkreślone dynamicznymi efektami świetlnymi RGB. Modele te obejmują również rękawicę Thanosa Infinity, zintegrowaną z podświetlanymi klejnotami, platformę Captain Marvel z odwróconą grawitacją i pionowy podnośnik Pym Laboratories.

Model LE jest ograniczony do 500 sztuk. Ta limitowana wersja zawiera dodatkowe unikalne funkcje, takie jak lustrzane szkło, specjalne motywy na obudowie, autografy twórców, niestandardowe rampy, ulepszony system audio, szkło antyrefleksyjne, silnik wytrząsarki i tabliczkę z nadanym numerem kolejnym.

Cena modelu Pro to 6199 USD.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne