1200 flipperów w magazynie

Pacific Pinball Museum w Alameda w Kalifornii to wymarzone miejsce dla miłośników flipperów.

Muzeum powstało w 2004 roku jako organizacja non-profit i od tej pory zajmuje się promocją, restauracją i prezentacją tych maszyn. W samym muzeum znajduje się ponad 90 flipperów od lat trzydziestych XX wieku do dnia dzisiejszego.

Teraz, dzięki video Eddiego Codela, możemy przyjrzeć się bliżej flipperom czekającym na odnowienie w magazynie. Codel użył drona do zarejestrowania setek maszyn, które są obecnie naprawiane w magazynie. Wszystko za sprawą kogoś o nicku Laughing Squid, który udostępnił link do materiału Codela.

Oto on: pic.twitter.com/5GFSLDoC13

Te setki flipperów są nieustannie odnawiane, katalogowane i fotografowane, a niektóre z nich trafią do Pacific Pinball Museum w centrum Alamedy. W niedalekiej przyszłości muzeum powinno zostać ponownie otwarte.

Autor zdjęć, Eddie Codel jest założycielem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Flying Robot. Wcześniej już odwiedził z kamerą Pacific Pinball Museum w 2016 roku. Według strony internetowej, muzeum jest obecnie zamknięte z powodu COVID-19. Miejmy nadzieję, że po ponownym otwarciu zobaczymy tam jeszcze więcej flipperów niż na poniższym filmie z marca 2019 roku.

Warto zwrócić uwagę na Fireballa, którego powiększone translite umieszczono na ścianie. Zobaczycie na filmie także Spirit of 76 Gottlieba, Space Oddyssey Szczepana Kordka, Hi-Score z ruletką na pokładzie i Bumpera z 1935 roku. W jednym z pomieszczeń muzeum znajdziecie flippera z obudową z pleksiglasu umożliwiającą podejrzenie dziesiątek przekaźników i krzywkowego motora będącego mózgiem elektromechanicznych (EM) maszyn.

Val B.

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne