Spooky Pinball ma dwa nowe modele: Halloween i Ultraman

W Benton, USA nie przespali pandemii, a najwyraźniej skupili się na zaprojektowaniu nowych flipperów.

Właśnie pojawiły się dwa flippery frmowane przez Spooky Pinball.

Pierwszy z nich to Halloween. Flipper ten przenosi nas w akcję kultowego już horroru wyreżyserowanego przez Johna Carpentera, który pojawił się na ekranach kin w 1978 roku.

W przeddzień Halloween ze szpitala psychiatrycznego ucieka niebezpieczny morderca, Michael Myers, który kieruje się do rodzinnego miasta. Jego śladem rusza wieloletni psychiatra, doktor Loomis.

Flipper czerpie garściami z tego klasyka gatunku i wielokrotnie powtarza motyw noża i dyni. Warto zauważyć, że rękojeść noża znanego z filmu jest elementem wystrzeliwacza kulki w tym flipperze. Oczywiście na translite i okleinach znajdziemy sylwetki i twarze aktorów grających w filmie główne role, ale to już standard w przypadku filmowych flipperów.

Jedną z kluczowych scen w filmie jest sytuacja, w której Myers pojawia się, a następnie znika za żywopłotem. Odtworzona została na playfieldzie i to we wszystkich trzech wersjach, gdyż Spooky Pinball zdecydowało się podążyć drogą jaką idą już z jakiś czas Stern Pinball i Jersey Jack Pinball wypuszczając modele Pro, Premium i Limited. W Benton nazwano je Standard Edition, Blood Sucker Edition i Collector’s Edition. Cena standardowej wersji to 7 tys. USD, a za Collector’s Edition trzeba wyłożyć 9 tys.
Produkcja dla wszystkich edycji łącznie jest ograniczona do 1250 sztuk. Nie ma limitu liczby maszyn kolekcjonerskich, Blood Sucker ani standardowych w ramach tego limitu 1250 – klienci będą decydować o łącznej liczbie każdej z maszyn.
Produkcja ma rozpocząć się natychmiast i zakończyć w ciągu 18 miesięcy.

Wszystkie edycje mają po 7 kul, potrojony żywopłot z figurką Myersa, cztery stalowe rampy, pułapkę na kulkę pod nagrobkiem Judith Myers, podświetlany bank trzech spadających tarcz o nazwie Jack-O-Lantern, trzy górne pola gry (grywalne Sanatorium Smithsa i House oraz jeden pasywny), dookólne flashery LED, figurkę dyni z flasherem w środku. Pole gry oświetla 150 LED-w RGB.

Drugi z flipperów nazywa się Ultraman: Kaiju Rumble.

Ultraman: Kaiju Rumble to pomysł Charlie Emery’ego jak dwa razy sprzedać to samo trochę modyfikując opakowanie. Ultraman pinball to bowiem praktycznie Halloween ze zmodyfikowaną grafiką blatu i oklein oraz identycznymi zabawkami na blacie. Zabawki mają identyczne mechanizmy jak w Ultramanie, a tylko wyglądają adekwatnie do opowiadanej historii.
Edycje, ich nazwy i ceny również nie różnią się niczym.

I tak, zamiast potrojonego żywopłotu mamy tu potrójne Baltan Tokyo City Toy, te same rampy i identyczny bank trzech drop targets.
Zamiast dyni jest Beta Capsule.
Jeśli ktoś jednak lubi klimat japońskich filmów z lat sześćdziesiątych w rodzaju Godzilla kontra Hedora, to Ultraman z pewnością mu się spodoba.

Ultraman to bowiem japoński serial. Ultra Seria stworzona została przez Eijiego Tsuburayę i jego studio Tsuburaya Productions. Emitowany był na kanale TBS od 17 lipca 1966 do 9 kwietnia 1967 roku, nie licząc odcinku pilotażowego składał się z 39 odcinków.

Jedno jest pewne. Charlie Emery, szef Spooky Pinball nie stracił majątku na tę licencję.

Więcej na: https://www.pinballnews.com/site/2021/07/05/halloween-pinball-revealed/

Val B.

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne