Godzilla znowu straszy

Jestem tak stary, że pamiętam jak pierwsze filmy z Godzillą trafiły w latach sześćdziesiątych do polskich kin. Wtedy to było coś. Jako dziesięciolatek bałem się ziejącego ogniem i rażącego promieniami potwora i nie zauważałem nawet, że Tokio to makieta, a Godzillę gra przebrany w kostium aktor.

Japoński film z 1954 roku doczekał się wielu kontynuacji, ale prawie 70. letnia produkcja wciąż zachowuje swój urok.

Jeśli chodzi o flippery, to oczywiście Stern Pinball nie jest pierwszy z wykorzystaniem Godzilli. Choć trzeba przyznać, że jako szef Sega Pinball miał w 1998 roku pewien wpływ na wybór tego tytułu przez Joe Balcera, gdy ten wziął się za projekt Godzilli, by uczcić 45 lecie wypuszczenia pierwszego filmu na ekrany kin. Tym razem za temat zabrał się Keith Elwin mający na swoim koncie m.in. Iron Maiden, Jurassic Park i The Avengers: Infinity Quest

I mimo, że minęło kolejnych ponad 20 lat bzdurna fabuła wciąż działa na kolejnych i dotychczasowych fanów potwora zrodzonego z eksperymentów nad energią atomową. Po tym co Japończycy doświadczyli po katastrofie elektrowni jądrowej w Fukushimie, wcale mnie to jakoś nie dziwi.

A jaka to fabuła? Proszę bardzo – źli kosmici, Xiliens, używają promieni kontroli umysłu, aby przejąć kontrolę nad potworami King Ghidorah, Gigan, Megalon, Ebirah i Titanosaurus. Xilienowie domagają się wszystkich zasobów Ziemi. Godzilla i jej sojusznicy, Mothra, Rodan i Anguirus, walczą z inwazją Xilien, aby pokonać Mechagodzillę i zostać Królem Potworów!

Można powiedzieć, że na playfieldzie Godzilli ze Stern Pinball w trakcie multiballa udało się projektantowi oddać chaos i zniszczenie znane z filmu, a tutaj rozpoczęte od oddania jednego ze strzałów kulką w centralnie położony wieżowiec. W modelach Premium i LE silnik rzeczony drapacz chmur zapada się po każdym celnym strzale niczym wieża WTC, ostatecznie blokując trzy kule na swoim dachu. Pole gry Premium/LE zawiera również zawalający się most. Ta animowana rampa do ucieczki jest strzeżona przez specjalnie uformowaną Godzillę i może skierować kulkę z powrotem do flippera lub bezpośrednio na pole gry podczas multiballa Bridge Attack.

Model PRO

W modelach Premium i LE znajdziemy figurkę Mechagodzilli, która jest wyposażona w obracający się bank tarcz. W trakcie obrotu odsłania on spinner i rampę umożliwiając a trafienie kulka w Mechagodzillę. Gracze biorą tym samym udział w bitwie z Kaiju, uderzając kulami w magnetyczną tarczę na klatce piersiowej figurki, co uruchamia multiball Mechagodzilla.

Wszystkie modele flipperów Godzilla są wyposażone w innowacyjny magnetyczny walec „Magna Grab”, zdolny do łapania kulki z pięciu różnych ścieżek strzału. To urządzenie może również przekierować kulkę, aby umożliwić strzały z lewego górnego flipera. Gra zawiera również kultową piosenkę tytułową „Godzilla” Blue Oyster Cult, oszałamiającą, ręcznie rysowaną grafikę Zombie Yeti, skomplikowane rampy prętowe, trzy wirujące cele (Heat Ray, Mechagodzilla i Monster Rampage), trzy łapki, trzy korytarze wylotowe i tematyczne cele i grzyba UFO. Gra wykorzystuje wideo i dźwięk z dziesięciu filmów Toho Showa Era Godzilla, aby stworzyć jedyne w swoim rodzaju wciągające wrażenia.

  Model PREMIUM

Flipper Godzilla debiutuje również w systemie Sterna Insider Connected, który zawiera czytnik kodów QR na dolnej pokrywie wyrzutnika kulek, który umożliwia graczom interakcję z grą i grę sieciową na różne sposoby. Stern Insider Connected zapewnia nowe funkcje związane z rozrywką i zaangażowaniem graczy oraz zestaw narzędzi skoncentrowany na operatorze, aby zdalnie dozorować grę w lokalizacji. Insider Connected wchodzi w życie wraz z wejście Godzilli na rynek, a pełny zakres funkcji zaplanowano na przyszły rok.

Model LE

Dostępnych będzie tylko 1000 maszyn LE. Wersja LE zawiera pełnokolorową, lustrzaną tylną szybę inspirowaną Mechagodzillą, kultową, specjalną grafikę obudowy, powlekaną proszkowo, metaliczną, srebrną ramę szyby, pokrywę dolną z autografem projektanta, specjalnie wykonane rampy, ulepszony system audio, antyrefleksyjną szybę, silnik wstrząsarki, tabliczki z kolejnymi numerami oraz Certyfikat Autentyczności.

Figurka Mechagodzilli z playfieldu wersji PREMIUM

                                                                                  Ulegający destrukcji most, zapadający się wieżowiec i magnetyczny walec na polu gry Godzilli

„Współpracując z Toho, wprowadziliśmy uniwersum Godzilli do pinballa” – powiedział Gary Stern, prezes i dyrektor generalny Stern Pinball, Inc. „Insider Connected umożliwia graczom, właścicielom i operatorom interakcję z ich maszynami jak nigdy dotąd”.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne