Giuseppe Violante i Gabriele Tedeschi triumfowali na Enada Primavera

Wielki sukces, pomiędzy zabawą a duchem rywalizacji, dwóch turniejów pinballa, które odbyły się w Enada Primavera.

Aż do ostatniego wyzwania. Rzeczywiście, do ostatnich wyzwań, biorąc pod uwagę, że w tym roku turnieje pinballa sportowego, które odbyły się w ramach Enady Primavera, były nawet dwa. I nie brakowało niespodzianek i potwierdzeń.

10. edycję Wiosennego Turnieju Pinballa, konkursu organizowanego przez Ifpa Italia we współpracy z Faroplay i Stern Pinball oraz pod patronatem Sapar, wygrał Lucan Giuseppe Violante, pokonując zajmującego drugie miejsce Romana Gabriele Tedeschi, a trzeci stopień podium zajmuje Toskańczyk Lorenzo Gagliardi. Nagrody wręczyli szef Enady, Orietta Foschi z Ieg Expo, wiceprezes National Sapar Association, Patrizio Perla, Mauro Zaccaria i Roberto Marai z Faroplay oraz, jako gość specjalny i zwyczajny, dyrektor zarządzający Stern Pinball, Gary Rufa.

Drugi turniej, JJP Pinball Fest at Enada by Luxury Games, organizowany przez to samo Luxury Games i bardzo pożądany przez jego właściciela Francesco Di Paolę, wygrał Gabriele Tedeschi, który triumfował nad Lucą Fredellą, a trzeci był Lorenzo Gagliardi. Wielki sukces, emocje i zabawa, ale także niezłe nagrody: zwycięzca wygrał „vintage” automat do gry w pinball, model „Space Shuttle” firmy Zaccaria, a drugie miejsce to automat wideo z około 3000 gier z lat 80. – 90. i za trzecie miejsce – telewizor LCD.

Turniej został rozegrany na sześciu różnych flipperach amerykańskiej firmy, jak nigdy dotąd, ani na targach, ani gdzie indziej.

Na koniec należy pamiętać, że oba turnieje, organizowane we współpracy z amatorskim stowarzyszeniem sportowym IFPA Italia, są objęte oficjalnym obiegiem IFPA, dzięki czemu gracze mogą zdobywać punkty do World Pinball Player Rankings.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne