Weird Al’s Museum of Natural Hilarity

Spółka Multimorphic dołączyło pod koniec lutego 2022 do swojego katalogu gier na platformę pinball P3 swój pierwszy licencjonowany tytuł, Weird Al’s Museum of Natural Hilarity.

Muzeum Historii Naturalnej na wesoło jest dziełem zespołu Multimorphica, kierowanego przez dyrektora kreatywnego, Stephena Silvera, który zaprojektował także wcześniejszy tytuł firmy, Heist!

Weird Al’s Museum of Natural Hilarity  w wersji SE

Grafika do Muzeum Weird Al’s Natural Hilarity pochodzi od Matta Andrewsa, a animacje w grze są autorstwa Rory’ego Cernudy i Stephena Silvera. Za oprogramowanie odpowiedzialni są Michael Ocean, Greg Goldey i Gerry Stellenberg, a za mechanikę T.J. Weaver.

Dźwięki do gry spreparował Scott Danesi.

Weird Al’s Museum of Natural Hilarity w wersji LE.

Oparta na obszernym dorobku piosenkarza/muzyka/aktora/performera „Weird Al” Yankovica, gra osadzona jest w fikcyjnym muzeum składającym się z różnych pokoi tematycznych, w których znajdują się eksponaty związane z wybranymi piosenkami Weird Al’a
W sumie do gry włączono 17 pełnometrażowych utworów z albumu Weird Al, wybranych przez zespół we współpracy z Alem.
Są to:
Amish Paradise
Dare to be Stupid
Fun Zone
Germs
Hardware Store
Harvey the Wonder Hamster
I’ll Sue Ya
Like a Surgeon
Mission Statement
My Bologna
Sports Song
Traffic Jam
UHF
Weasel Stomping Day
White and Nerdy
Word Crimes
You Make Me

Weird Al’s Museum of Natural Hilarity – pole gry w wersji SE

Weird Al’s Museum of Natural Hilarity w wersji LE – znajdźcie 10 różnic w obrazkach

Nabywcy gry Weird Al’s Museum of Natural Hilarity na P3 mogą zdecydować się na uaktualnienie swojego zakupu do specjalnej wersji limitowanej. Firma wypuści tylko 227 egzemplarzy wersji LE– liczba 27 jest znacząca i wielokrotnie wspominana w produkcjach Weird Al’a – i zapewnia wyjątkowe korzyści, takie jak specjalny pakiet graficzny obudowy, interaktywny animowany topper, specjalny translite podpisany osobiście przez Ala, unikalne tworzywa sztuczne i naklejki.

Cena podstawowej platformy P3 wynosi teraz 8300 USD. Zestaw The Weird Al’s Museum of Natural Hilarity Standard Edition kosztuje 3000 USD, a dodatki do edycji limitowanej kosztują kolejne 1800 USD. Czyli jak by nie liczyć, ktoś kto nie dysponuje platformą, czy tam obudową z systemem P3 musi wydać na zakup wersji LE 13100 USD. Niby dużo, ale tylko na początek, bo potem można kupować już tylko tzw. kity.

Podobnie jak w przypadku innych tytułów P3, większość elementów specyficznych dla gry znajduje się w górnym module pola gry. Jest jednak kilka, które wiążą się ze zmianami w dolnej części pola gry.

Wraz z Heist! firma wprowadziła trzecią łapkę w prawym górnym rogu, Muzeum Weird Al’s Natural Hilarity dodaje czwartą łapkę po przeciwnej stronie. Podobnie jak w przypadku trzeciej łapki, gry, które zostały zaprojektowane przed wprowadzeniem nowej łapki, po prostu jej nie aktywują, podczas gdy projektanci przyszłych gier mogą ich użyć lub nie w swoich projektach.

Weird Al’s Museum of Natural Hilarity to do tej pory najbardziej rozbudowany kit firmy Multimorphic. Oprócz dodatkowych łapek mamy tu metalowe rampy i zdecydowanie większą ilość zabawek na górnej części pola gry poza ekranem LCD wypełniającym jego dolną część.
Na ekranie też dzieje się wiele, co wyróżnia konstrukcję Multimorphica spośród innych flipperów z wyłącznie wymalowanym polem gry.
Tutaj programiści i graficy mogą dać prawdziwy upust swojej fantazji.

Na filmie poniżej możecie zobaczyć tego flippera w akcji.

A jeśli ktoś nie trafił jeszcze na twórczość Ala Jankovica, to poniżej znajdzie jego parodię życia Amiszów w parodii Gangsta Paradise o nazwie Amish Paradise oraz jeden z pierwszych jego przebojów Fat. Niestety dostępny tylko w youtube po kliknięciu w komunikat.

Val B.

Weird Al Yankovic, właśc. Alfred Matthew Yankovic (ur. 23 października 1959 w Lynwood w Kalifornii) – amerykański muzyk, satyryk, parodysta, akordeonista i producent telewizyjny. Jest głównie znany ze swoich dowcipnych piosenek na tematy popkulturowe i parodii znanych utworów innych artystów.
Parodie Ala rzadko mają na celu ośmieszenie autora piosenki, najczęściej ich dowcip polega na tworzeniu niespodziewanego, kontrastowego zestawienia wizerunku artysty z tematem utworu. Niektóre z jego piosenek są pastiszami, imitującymi bardziej styl danego zespołu niż konkretny utwór. Niektóre z zespołów „uhonorowanych” w ten sposób to Coolio („Amish Paradise”), Devo („Dare To Be Stupid”), The B-52’s („Mr. Popeil”), Talking Heads („Dog Eat Dog”), Nine Inch Nails („Germs”), The Beach Boys („Trigger Happy”), Frank Zappa („Genius In France”), Oingo Boingo („You Make Me”), Nirvana („Callin’ In Sick”, „Smells Like Nirvana”), The Police („Velvet Elvis”), AC/DC („Young, Dumb And Ugly”), James Taylor („Good Old Days”), Beastie Boys („Twister”), Cyndi Lauper („Girls Just Want To Have Lunch”), They Might Be Giants („Everything You Know Is Wrong”), Bob Dylan („Bob”), Green Day („Canadian Idiot”), The Kinks („Don’t Wear Those Shoes”), Madonna („Like A Surgeon”), R.E.M. („Frank’s 2000” TV”), Harry Chapin oraz Gordon Lightfoot („The Biggest Ball of Twine in Minnesota”), Chamillionaire („White & Nerdy”), Crash Test Dummies („Headline News”), Red Hot Chili Peppers („Bedrock Anthem”), Michael Jackson („Fat”, „Eat It”), Lady Gaga („Perform This Way”), James Blunt („You’re Pitiful”), Miley Cyrus („Party in the CIA”).

Więcej o nowym flipperze Multimorphica poczytacie na https://www.pinballnews.com/site/2022/02/24/weird-als-museum-of-natural-hilarity/

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne