Scooby Doo, where are you?

Mała, ale jakże prężna amerykańska spółka Spooky Pinball z Benton wypuściła właśnie na rynek flippera poświęconego kultowej serii kreskówek Scooby-Doo.

Scooby Doo, gdzie jesteś? to amerykański animowany serial telewizyjny z lat 1969–1970, produkowany przez wytwórnię Hanna-Barbera dla stacji CBS, znany także i w Polsce, a opowiadający o przygodach czwórki nastolatków i psa. Bohaterami serialu są Kudłaty Rogers, Fred Jones, Daphne Blake i Velma Dinkley. Z reguły podróżujący vanem o nazwie Wehikuł Tajemnic, przyjaciele trafiają na zagadki kryminalne z udziałem duchów. W każdym odcinku rozwiązują je, odkrywając, że duch jest w rzeczywistości przebraniem, pod którym kryje się przestępca. Pies Kudłatego, gadający i strachliwy dog niemiecki Scooby Doo od początku trafił do serc dzieciaków na całym świecie. Któż nie chciałby mieć psa umiejącego mówić?

Teraz serial Scooby Doo trafił na tapetę twórców flipperów ze Spooky Pinball. Za projekt oparty na licencji Hanna-Barbera odpowiedzialni są: Bug (projektant), Spooky Luke (projektant), and Spooky DJ (oprogramowanie).
Na rynku pojawią się trzy różne modele: Standard, Blood Sucker i Collector’s Editions. Oczywiście jak zwykle w takiej sytuacji bywa, Standard jest najbardziej ubogim w zabawki i funkcje, natomiast wersja kolekcjonerska epatuje gadżetami i dodatkami, niestety jest też najdroższa.

Scooby Doo Standard Edition

Edycja kolekcjonerska ma zielone, metalowe relingi i nogi, specjalny pakiet grafik, topper, laserowo wycięte specjalne szyny boczne, specjalnie zaprojektowany przycisk startowy i o wiele więcej dzieje się tu na blacie.

Na dolnym polu gry znajdziemy dwa zamki kulowe – po jednym z każdej strony głównych łapek. Są one zasilane przez rampy i wyrzucają kulki na łapki. Na blacie znajdują się wskaźniki LED, które pokazują, kiedy kulka jest zablokowana.

Scooby Doo Collector’s Edition

Kolejną niezwykłą cechą tego flippera jest jednoczesna gra aż w pięć osób. Producenci na ogół nieufnie podchodzą do zwiększania liczby graczy powyżej czterech – po prostu dlatego, że oznacza to dłuższe opóźnienie między kolejnymi kolejkami graczy. Jednak Scooby-Doo ma pięciu głównych bohaterów, z których gracze wybierają, gdy rozpoczynają grę, więc pozwolenie na grę pięciu graczom jednocześnie wydaje się naturalnym dopasowaniem.

Pozostając na dole pola gry, między łapkami znajduje się opuszczana tarcza, która pomaga uratować piłkę.
Górna część pola gry jest zdominowana przez dodatkowy blat, które zawiera dwie pełnowymiarowe łapki, zabawkę typu bash i magnetyczną kulkę zakłócającą.
trafienie w tę zabawkę wystarczającą liczbę razy uruchamia tryb Captain Cutler Multiball. Z prawej strony górnego pola gry znajdziecie Mystery Machine, która pełni rolę blokady kulek dla Mystery Machine Multiball.

Cena standardowego modelu to $7,769, za kolejne trzeba dorzucić po tysiaku.

Val B.

 

Dostępne jest wznowienie wszystkich trzech części polskiej trylogii o flipperach. Idealny prezent Mikołajowo – świąteczny dla każdego miłośnika flipperów, który jeszcze go nie ma.

Zapytaj o cenę vabank@go2.pl

 

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne