Galactic Tank Force – American Pinball

Najnowszy flipper amerykańskiej spółki American Pinball nazywa się Galactic Tank Force i jest ukłonem w stronę seriali SF z lat siedemdziesiątych.

Twórcą Galactic Tank Force jest Dennis Nordman, który udzielił swojego głosu robotowi Nord-Man 3000 pojawiającemu się w grze.
Za opracowanie graficzne tego automatu odpowiedzialny jest Christopher Franchi, który wcześniej „wymalował” m.in. The Munsters, The Godfather, czy Guardians of the Galaxy.

Premiera tego flippera odbyła się 24 marca 2023 roku na Texas Pinball Festival we Frisco Convention Center na przedmieściach Dallas.

Wersja De Luxe Galactic Tank Force pinball

American Pinball poinformowało, że przygotowuje cztery wersje gry: Classic, Deluxe, Limited i Signature, przy czym tylko dwie ostatnie będą zawierać przypominające czołgi boki obudowy i backbox.

Galactic Tank Force ma dość prosty blat w porównaniu z ostatnimi modelami Stern Pinball i JJP, ale wbrew pozorom to może być zaleta tego flippera, a nie wada. Mamy tu dwie łapki, trzy grzyby, pięć spadających tarcz i pułapkę magnetyczną.

 

 

 

 

Limitowana wersja Galactic Tank Force pinball

Oto jak amerykańska spółka reklamuje tego flippera na swojej stronie internetowej:
„Przygotuj się na przygodę nie z tego świata, gdy American Pinball uwolni „Galactic Tank Force”. Dzięki żywym aktorom, najnowocześniejszej grafice i wciągającej rozgrywce, te kosmiczne wyczyny zagwarantują nieprzerwany śmiech, dreszczyk emocji i emocje dla fanów flipperów na całym świecie!
Udaj się na księżyc Lumina w odległej Galaktyce Namdron jako najnowszy członek Galactic Tank Force. Twoim zadaniem jest patrolowanie i ochrona niedawno utworzonej księżycowej bazy badawczej oraz obrona jej przed bezlitosną cesarzową Annoyą i jej siłami najeźdźców. Doświadcz wyzwań wyruszając w tę niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni!
Przejmij kontrolę nad czołgiem bojowym Model 375A i odpieraj potężne wrogie czołgi, roboty i UFO, wszystkie wysłane przez złą cesarzową Annoyę, by cię zniszczyć. Poczuj huk zbliżających się czołgów wroga i przygotuj się na bezpośrednie starcie. Major Duke Moonwalker będzie cię prowadził i wspierał z orbitującej stacji kosmicznej.
Przeżyj nowy poziom flipperowej rozrywki z Galactic Tank Force! Ta rewolucyjna gra szturmem podbije branżę dzięki przełomowym występom czterech utalentowanych aktorów. Są to: Kerri Hoskins, Jeff Hoover, Mitchell Politt i Clementine Morfoot. Zobacz, jak postacie ożywają na wyświetlaczu maszyny, dodając zupełnie nowy poziom zanurzenia w rozgrywce. Jako American Pinball, mamy swobodę tworzenia własnych postaci i historii, dzięki czemu Galactic Tank Force jest naprawdę jedyną w swoim rodzaju przygodą. Przygotuj się, aby zanurzyć się w akcji i cieszyć się niezapomnianą grą w jedynego w swoim rodzaju flippera!
Zaproś znajomych do przyłączenia się do akcji i otrzymuj interaktywne aktualizacje od innych członków drużyny. Wspólnie, za namową dzielnej i pięknej kapitan Kyany, chrońcie księżycową bazę badawczą i jej cenny ładunek krów ze szponów cesarzowej Annoyi.
Zanurz się w bogatej, kremowej przygodzie Galactic Tank Force, smakując lodów o zerowej grawitacji wykonanych z najlepszych składników z kosmosu. Zbudowana jak CZOŁG, ta gra gwarantuje niezliczone godziny rodzinnej zabawy!”

Dolna część pola gry Galactic Tank Force pinball

 

Backbox Galactic Tank Force dostępny jest także w wersji 3D

Pod poniższym linkiem znajdziecie krótki filmik prezentujący tego flippera.

https://www.pinballnews.com/site/wp-content/uploads/games/american-pinball-game-5/american-pinball-game5-promo-1.mp4

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne