Final Resistance Pinball od Multimorphic

Final Resistance to szósty tzw. kit (zestaw) Multimorphica na platformę P3 Pinball, a w zasadzie 7my wliczając flippera Drained opracowanego przez firmę zewnętrzną.

Od dziesięcioleci w projektowaniu flipperów widoczne są dwie szkoły, pierwsza preferuje oryginalne i unikalne gry, druga stawia na standaryzację i modułową strukturę. Przedstawicielami tej pierwszej są chociażby Stern Pinball, czy JJP, natomiast drugą reprezentuje obecnie platforma P3 Multimorphic Pinball, a wcześniej Pinball 2000.

Multimorphic ze swoją platformą P3 próbuje przebić się na rynku od lat, ale jeśli nie pozyska zewnętrznych producentów to wkrótce, obawiam się, że może stać się tylko podobną ciekawostką jak wspomniany wcześniej Pinball 2000.

Translite flippera Final Resistance

W dobie „licencyjnych” flipperów, filmowych, czy muzycznych, Final Resistance pewnie nie ma szans by przebić popularnością tamte modele. Jednak cena czyni cuda, a dzięki modułowej budowie i uniwersalności tę dało się dość znacznie obniżyć. Kit tej gry kosztuje tylko 3400 USD, co przy cenach kompletnych maszyn w granicach 10 tys., a nawet 12 tys. USD wydaje się kwotą niewygórowaną. Oczywiście, wcześniej trzeba nabyć obudowę i platformę P3, którą możemy potem wykorzystać wielokrotnie.

Jak chwali się Gerry Stellenberg, szef Multimorphica – „Final Resistance zapewnia szybką, pompującą adrenalinę rozgrywkę z szeroką gamą płynnych ujęć i interaktywnych zabawek. Muzyka autorstwa dyrektora kreatywnego Scotta Danesiego, grafika Jonathana Bergerona, zasady gry stworzone przez Bowena Kerinsa, oprogramowanie, pokazy świetlne i grafika Michaela Oceana i Rory’ego Cernudy oraz inżynieria mechaniczna autorstwa TJ Weavera łączą się, aby zanurzyć się w fabułę gry, czyli walkę z potężnymi najeźdźcami!”

Dolna część blatu w platformie P3 i tym samym w Final Resistance to ekran LCD

Jak wcześniejsze gry odpalone na flipperowej platformie P3, Final Resistance wykorzystuje również wyświetlacz pola gry (dolną część blatu zajmuje wyświetlacz LCD pozwalający na wykorzystanie dowolnej i zmiennej w czasie gry grafiki), aby zapewnić w większości tradycyjne wrażenia z gry na flipperze. Natomiast zabawki górnej części blatu są unikalne.

Ship Attack Multiball w górnej, unikalnej części pola gry Final Resistance

Największym mechanizmem w module pola gry jest w Final Resistance statek szturmowy obcych, który działa jak blokada kulowa dla Ship Attack Multiball. Pod statkiem znajduje się podnoszona tarcza, który rejestruje trafienia, a następnie chowa się, odsłaniając dwa korytarze.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne