Venom pinball

Venom to pozaziemska forma życia, która potrafi egzystować w symbiozie z człowiekiem.

Symbiont pojawił się po raz pierwszy w komiksie w The Amazing Spider-Man #252, ale według chronologii uniwersum Marvela w „Superbohaterowie Marvela: Tajne Wojny” #8, a jako Venom w The Amazing Spider-Man #299. Łączył się z kilkoma postaciami komiksowymi, z których część była przeciwnikami Spider-Mana. Na początku nosicielem symbionta był sam Spider-Man.
Kolejnym nosicielem został Eddie Brock – dziennikarz, który nienawidził Petera Parkera (Spider-Mana). Eddie obwiniał Parkera o stratę pracy, domu i pogorszenie zdrowia, natomiast symbiont stracił żywiciela, którym wcześniej był Peter.

Firma Stern Pinball ujawniła ostatnio swój drugi model flippera przeznaczony do produkcji w 2023 roku – długo oczekiwaną nową grę projektanta Briana Eddy’ego – Venom. Oparty na postaci z komiksu Marvela, Venom jest wynikiem połączenia pozaziemskiego symbionta z człowiekiem.

                                                                          Venom – wersja PRO

Spółka Stern Pinball przygotowała trzy warianty Venoma: Pro, Premium i Limited Edition. Grafika dla wszystkich trzech wersji jest autorstwa Zombie Yeti (Jeremy Packer), a muzyka do gry zawiera tuzin utworów autorstwa Marka Tremontiego z Creed i Alter Bridge, który wcześniej wykonywał muzykę do tytułów Jersey Jack Pinball (w tym animację ich logo).

Venom – wersja PREMIUM

Model Pro sprzedawany będzie za 6 999 USD, Premium kosztuje 9 699 USD, a edycja limitowana 12 999 USD.

Produkcja modelu Limited Edition będzie ograniczona do 1000 sztuk. Nie ma ograniczeń co do liczby wyprodukowanych modeli Pro lub Premium. Model LE wyposażony jest w metaliczną niebieską metalową obudowę i zwykły ulepszony system dźwiękowy z podświetlanymi głośnikami.

Venom – wersja LE

Venom to gra z dwoma łapkami, sześcioma kulkami i standardową szerokością. Zgodnie z oczekiwaniami pole gry jest pełne kolorów i zawiera kilka unikalnych funkcji rozgrywki. Na początku każdej gry gracz wybiera postać, z którą chce się związać. Każdy host oferuje inne funkcje rozgrywki, a także unikalną muzykę i animacje wyświetlania.

W modelu Pro, mamy dziewięć celów na szczycie pola gry, oraz cele znajdujące się po lewej i prawej stronie nad korytarzami wewnętrznymi. Jedną z kluczowych cech pola gry Venoma jest uwięziona kulka Carnage, która popycha tytułową postać do Instytutu Ravencroft dla obłąkanych przestępców, w którym gościło wiele innych nikczemnych postaci z uniwersum Marvela.
Każda strona gry jest również wyposażona w pionowy ball lock, które uwalniają kulki na rampy prowadzące do lewego i prawego korytarza.

Inną charakterystyczną cechą pola gry Venoma jest Dzwonnica z kołyszącym się dzwonem na szczycie, aktywowanym przez cel u podstawy.

                                                                                   Pole gry flippera Venom

Jednym z najbardziej znaczących dodatków w droższych wersjach jest 3-rzędowy wiszący zestaw celów Spider-Mana Doppelgangera, który znajdziemy z prawej strony pola gry. Edycje Premium i Limited Edition zawierają również inną środkową rampę, którą można podnosić lub opuszczać, aby zapewnić trzy możliwe opcje strzału, z których jedna działa jako dodatkowa blokada kulki dzięki słupkowi blokady z przodu. Po prawej stronie gry znajduje się kolejna ruchoma rampa. Jest dostępna wyłącznie dla modeli Premium i Limited Edition i zapewnia dodatkowy strzał pod rampą.

Zestaw (bank) podwieszanych tarcz flippera Venom

W modelu LE mamy również lustrzaną tylną szybę ze szkła, silnik wytrząsarki, antyrefleksyjną szybę pola gry i folię odblaskową zastosowaną na zewnętrznej szacie graficznej obudowy.

Venom wprowadza szereg nowości do flipperów Sterna, jak choćby system Insider Connected umożliwiający graczom zapisywanie postępów w grze. Ponadto gracze dostają możliwość odblokowania nowych hostów, chociaż szczegóły, jak to będzie działać, nie zostały jeszcze ogłoszone.
Insider Connected pozwala również graczom śledzić postępy, zdobywać nowe osiągnięcia specyficzne dla gry, angażować się w społeczność graczy oraz brać udział w promocjach i wyzwaniach. Insider Connected zapewnia również zestaw narzędzi zorientowanych na operatorów, który umożliwia kierowanie rozgrywką lokalizacyjną za pośrednictwem tablic wyników lokalizacji, budowanie lojalności graczy, analizowanie wydajności, zdalne wprowadzanie zmian i utrzymywanie gier.

Ota jak reklamuje swojego najnowszego flipper firma Stern Pinball:

Flipper Venom zanurzy graczy w chaos uniwersum Marvela, w którym występuje ponad 20 postaci, w tym: Eddie Brock, Flash Thompson, Gwen Stacy, Peter Parker, Black Suit Spider-Man, Miles Morales, Riot, Agony, Lasher, Phage, Doppelganger, Venomized Hulk, Venomized Wolverine i Venomized Captain America. Odwieczny wróg Venoma, Carnage, zbiera Kodeksy, aby obudzić Knulla, boga symbiontów. Venom musi powstrzymać Carnage’a, walcząc z armią symbiontów i zarażonych, aby uniemożliwić mu przejęcie władzy nad światem.

„Współpraca z Marvel dała nam możliwość stworzenia tego naprawdę wyjątkowego, wciągającego i dynamicznego flippera inspirowanego Venomem” — powiedział Seth Davis, prezes i dyrektor generalny Stern Pinball. „Grafiki i animacje wymiatają. Muzyka kołysze. Nie możemy się doczekać, aż fani zatopią zęby w tej grze w pinball”.

Projekt flippera: Brian Eddy
Oprogramowanie: Dwight Sullivan and Corey Stup
Grafika: Jeremy Packer (AKA Zombie Yeti)
Dźwięk: Jerry Thompson
Animacje: Paul Chamnankit
Mechanika gry: Tom Kopera and Kevin Kolodziej
Muzyka: Mark Tremonti

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne