Space Hunt od Hexa Pinball

Francja ma swoje flipperowe tradycje sięgające lat sześćdziesiątych XX wieku, bo wtedy to legendarna już spółka Rally Play wypuściła na rynek kilka swoich modeli z Rally Girl na czele. Możecie poczytać o tym więcej w mojej książce „Kulka dziką jest 3”.

W ubiegłym roku kilku flipperowych entuzjastów z okolic Bordeaux powołało do życia spółkę Hexa Pinball. Pierwszy flipper ich konstrukcji nazywa się Space Hunt i trafi do odbiorców pod koniec bieżącego roku. Tak przynajmniej zapowiada francuska firma.

Space Hunt ma komiksowo-fantastyczną fabułę i proste pole gry, co w dobie coraz bardziej skomplikowanych playfieldów wydaje się być raczej zaletą, nie wadą. Tematem przewodnim gry jest wcielenie się w kulistego robota Spherusa, który walczy o wyzwolenie swojego ludu spod okrutnej tyrańskiej władzy Kosmicznych Łowców.

Flipper Space Hunt w wersji Standard

W grze wykorzystano tradycyjną konstrukcję obudowy, w której wybijak kulki, przycisk startu, łapki i drzwiczki z wrzutnikiem na monety znajdują się w ich znanych pozycjach. Na backboksie francuska firma umieściła panel LCD podobnej wielkości jak u Stern Pinball z głośnikami stereo po obu stronach. Space Hunt posiada też 3-kanałowy system dźwiękowy stereo, z głośnikiem nisko tonowym zamontowanym w podstawie obudowy.
Flipper dostępny będzie w dwóch wersjach – Standard i Elegance. Na zdjęciu powyżej pokazany jest model Standard, który posiada zamek szyby i relingi boczne ze stali nierdzewnej oraz pionową szybę z translite.
Wersja Elegance wyposażona będzie w lustrzaną tylną szybę, grafikę obudowy w stylu RadCals i pomalowana fioletową farbą do metalu typu Bordeaux.
Blat pokryje szkło antyrefleksyjne, a dźwięk odpowiedzialne będą ulepszone głośniki PinSound. W obudowie ukryty będzie silnik wytrząsarki PinSound.

Pole gry francuskiego  flippera Space Hunt

Na polu gry Space Hunt znajdziemy 120 diod LED RGB z regulowaną jasnością, trzy podświetlane spadające tarcze, dwa grzyby, metalowe rampy, miniflippera i 4-kulowy multiball. Nad dwoma łapkami znajdziemy podświetlana drabinkę odnoszącą się do ośmiu głównych trybów gry: Hunt, Bomb, Hide, Wake Up, Safe, Spy, Sniper i Flight.
Lewy korytarz zewnętrzny i wewnętrzny to litery H-U, podczas gdy górne najazdy to N-T, a prawy wewnętrzny i zewnętrzny uzupełniają zestaw literami E-D, co oznacza H-U-N-T-E-D.

Lejek grawitacyjny z celem w postaci „pionu murarskiego”

Po prawej stronie blatu na górze znajdziemy mini flippera z łapką, która może odbijać kulkę wokół pętli grawitacyjnej. Po wykonaniu wystarczającej liczby pętli w centralnym okrągłym wycięciu można trafić w wahadłowy cel wyglądający jak odważnik do tilta, albo pion murarski.  Przez lejek grawitacyjny kulka wraca na poziom głównego pola gry.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne