Stern Pinball na IAAPA Europe 2023 w Wiedniu

Najnowsze modele flipperów amerykańskiego potentata w ich produkcji, czyli spółki Stern Pinball, można było zobaczyć na stoisku firmy Niegelhell GmbH na targach IAAPA Europe 2023.

Targi, które w tym roku odbywały się w austriackiej stolicy, miały miejsce w dniach 26-28 września 2023 roku.

Spodziewałem się spotkać flippery Sterna na stoisku Electrocoina, ale w tym roku ta brytyjska spółka skoncentrowała się na automatach zręcznościowych i redemption.

Niegelhell GmbH to firma mjąca swoją siedzibę w Ragnitz w okolicach Grazu. Oprócz flipperów Sterna Niegelhell ma w swojej ofercie także inne automaty rozrywkowe, jak choćby: air hockeye, automatyczne koszykówki, gry video, gry redemption i piłkarzyki.

Na stoisku firmy zaprezentowano osiem modeli flipperów Stern Pinball. Chyba po raz pierwszy zagościły na europejskich targach dwa modele wypuszczonego niedawno na rynek Venoma: PRO i PREMIUM. Obok nich stanęły Foo Fighters PRO i Premium, a po drugiej stronie ścianki kolejno: James Bond 007 PREMIUM, RUSH PRO, The Mandalorian PRO i Jurassic Park PREMIUM.

Wszystkie prezentowane na targach maszynki miały włączoną opcję współzawodnictwa graczy i wyposażone były w czytnik kodów dostępnych dla graczy zarejestrowanych w Insider Connected. Skorzystałem z tej opcji grając na Venom i Foo Fighters, ale nie udało mi się osiągnąć jakichś szczególnych wyników.

W każdym razie zarówno na Foo Fighters, jak i na Venomie grałem po raz pierwszy. Porównując je od razu widać odmienne podejście do projektowania. Stworzony przez Briana Eddy’ego, Venom ma prawie „puste” pole gry z charakterystyczną dzwonnicą. Natomiast Foo Fighters, zaprojektowany przez Jacka Dangera, zaskoczył mnie niekonwencjonalnymi rozwiązaniami.
Szczególnie przypadł mi do gustu mini flipper na górnym poziomie.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne