Flippery na targach EAG 2024 w Londynie

Na trwających w dniach od 16go do 18go stycznia targach urządzeń rozrywkowych EAG w Londynie można było zobaczyć flippery na sześciu stoiskach.

Dodam tylko, że dawno na tych targach nie widziałem flipperów takiej ilości, więc może to świadczyć o tym, że automaty te znowu wróciły do łask operatorów.

Zacznijmy od brytyjskiego dystrybutora Stern Pinball, spółki Electrocoin z Londynu. Na jej stoisku zagościły dwie wersje najnowszego flippera amerykańskiej firmy, Jaws PRO i Jaws PREMIUM. Towarzyszyły im Venom w wersji PRO, Avengers Infinity Quest PRO oraz James Bond 007 PREMIUM.

Spółka Pinball Heaven, która głównie zajmuje się sprzedażą flipperów amerykańskiego Jersey Jack Pinball zaprezentowała w Londynie mającego premierę w listopadzie ubiegłego roku Eltona w wersji PLATINUM oraz Godfather 50th LE. Kolejne trzy maszyny pokazane na stoisku pochodziły od innych producentów. Mowa o Venom Stern Pinball, Galactic Tank Force z American Pinball i Scooby Doo od Spooky Pinball.

Zaskoczyła mnie firma Retro Arcade Specialist UK z Norfolk, która pokazała na swoim stoisku trzy automaty: Spinal Tap australijskiego Homepina, Labyrinth nowej amerykańskiej spółki Barrels of Fun oraz The Beatles Stern Pinball.

Opisane powyżej stoiska i modele flipperów to jednak nie jedyne jakie można było zobaczyć w hali N2 ExCel London.

Producent bezgotówkowych rozwiązań do operowania automatami ASK Global Solution przywiózł do Londynu flippera Godzilla Sterna, a z kolei firma Game Payment zaprezentowała AC/DC, również Sterna.

W drugi dzień targów niespodziewanie na stoisku Namco/Bandai pojawił się flipper amerykańskiej spółki Chicago Gamong Company – Pulp Foction.

 

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne