Jersey Jack in a jacket in Pinball Heaven

Na targach EAG 2024 w Londynie swoje stoisko miał Pinball Heaven, brytyjski dystrybutor flipperów różnych marek.

Największą część sprzedaży spółki Pinball Heaven z miejscowości Tarleton na północ od Liverpoolu, stanowią modele flipperów amerykańskiej spółki Jersey Jack Pinball.

W londyńskich dokach, gdzie w hali ExCel odbywała się wystawa EAG można było zobaczyć dwa ostatnie modele spółki Jersey Jack Pinball: Elton John oraz The Godfather 50th. Miałem okazję pograć na obu do woli i muszę przyznać, że chociaż 50tka Ojca Chrzestnego to bardzo dobry flipper, to jednak Elton John dosłownie wymiata.

Nie wiem, czy to dobrze rozlokowane zabawki na blacie, czy może intuicyjność rozgrywki, a może odpowiednio dobrana playlista przebojów Eltona Johna, albo może wszystko ta razem sprawia, że od tego flipperą trudno się oderwać.

Brytyjska spółka Pinball Heaven nie ogranicza się jedynie do sprzedaży maszynek JJP, toteż na stoisku obok wspomnianych wcześniej, zagościły również Galactic Tank Force z American Pinball, Scooby Doo od Spooky Pinball i wreszcie Venom Sterna.
Ten ostatni niestety nie był połączony z Insider Connected System, a szkoda, bo udało i się na nim wykręcić niezły wynik.
Z kolei Scooby Doo wystawiony był tylko w charakterze eksponatu.

Flippery, jak to flippery, ale największe zainteresowanie wzbudził goszczący na stoisku przez wszystkie trzy dni wystawy szef założyciel Jersey Jack Pinball – Jack Guarnieri. A jak drugiego dnia pojawił się w błękitnej kurtce z napisem Elton, to wszyscy rzucili się z nim sfotografować, niczym z Księciem Walii.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne