Robimy grilla… z Barrym

Lubicie grillować? To pytanie retoryczne. Wiem, że lubicie. A jakby przy tej okazji popykać sobie jeszcze na flipperze o tematyce grilla? Teraz to możliwe za sprawą American Pinball i emerytowanego twórcy flipperów, Barry’ego Ourslera.

Flipper nazwany Barry O’s BBQ Challenge, na cześć legendarnego projektanta pinballa, Barry’ego Ourslera, który dołączył do American Pinball na krótko przed swoją przedwczesną śmiercią w lutym 2022 r., oddaje hołd zamiłowaniu Barry’ego do grillowania i zajęć na świeżym powietrzu i opiera się na projekcie pola gry, który zaczął opracowywać w American Pinball.

Barry Oursler

Barry Oursler to twórca kilkudziesięciu elektronicznych flipperów z ponad dwudziestoletnim stażem w branży. Zaprojektowane przez niego maszynki sprzedały się ogółem w ponad 100 tys. egzemplarzy. Oursler to twórca pierwszego „gadającego” flippera – Gorgar (1979 Williams). Co ciekawe dźwięki do Gorgara opracował Eugene Jarvis. W latach 1978-1995 Oursler związany był z firmą Williams, potem również nie opuścił całkowicie branży rozrywkowej, bo w latach 1998-2006 pracował dla spółki Betson zajmującej się dystrybucją automatów.
Barry Oursler ma swoim koncie takie hity sprzedaży jak: Cyclone (1988), Comet (1985), Fire (1987), Doctor Who (1992), Jungle Lord (1981), Pin-Bot (1986), Time Warp (1979), Space Shuttle (1984).

Oto jak ideę tego flippera zachwala jego producent, czyli firma American Pinball:
„American Pinball z dumą ogłasza ostateczny, całkowicie nowy projekt Barry’ego Ourslera, upamiętniający jego znakomitą 46-letnią karierę w projektowaniu gier. Na cześć Barry’ego z radością przedstawiamy „Barry O’s BBQ Challenge” – flipperową przygodę, która oddaje istotę letniej zabawy i ucieleśnia ducha lokalnych festiwali BBQ w całej Ameryce. Dostępna w dwóch zachwycających edycjach – Limitowanej i Klasycznej – każda gra jest dopracowana do perfekcji, gotowa stać się centralnym elementem Twojej kolekcji. Aby upamiętnić dziedzictwo Barry’ego, tantiemy z „Barry O’s BBQ Challenge” zostaną przekazane na konto jego posiadłości, wspierając jego rodzinę i kontynuując jego wpływowy wkład w świat flipperów.

Wykonany z trwałością najlepszych palenisk i wyposażony w żywe animacje, „Barry O’s BBQ Challenge” zapewnia niekończącą się rozrywkę i radość. Ta gra jest hołdem nie tylko dla dziedzictwa Barry’ego w projektowaniu flipperów, ale także dla bogatej kultury grillowania, co czyni ją niezbędnym dodatkiem zarówno dla entuzjastów flipperów, jak i miłośników grilla.

Projekt „Barry O’s BBQ Challenge” stanowi wspólny wysiłek, który łączy wiedzę doświadczonych profesjonalistów i innowacyjne talenty. Steven Bowden przewodził tworzeniu skomplikowanych zasad gry, podczas gdy Joe Schober i Casey Butler odegrali kluczową rolę w oprogramowaniu i inżynierii oraz zapewnili responsywną i wciągającą rozgrywkę. David Thiel ulepszył krajobraz dźwiękowy gry dzięki skrupulatnej inżynierii dźwięku i kompozycji ścieżki dźwiękowej, uzupełnionej autentyczną produkcją głosu Matta Kerna i jego umiejętnością wyszukiwania niesamowitych talentów głosowych.

Wkład Steve’a Bowdena, Dennisa Nordmana i Ryana McQuaida w pomoc przy projektowaniu odegrał kluczową rolę w udoskonaleniu pola gry, tworząc fascynujące i wciągające wrażenia. Wizualne i interaktywne elementy gry zostały ożywione pod kierownictwem artystycznym Jacka Haegera, a grafikę zapewnił Dan Hughes, a animacje wykonali Jessica Durbala i Bobby Llereza. Integralność mechaniczna i projekt, którymi zarządzali Zofia Ryan i Mitesh Pithva, wraz z zarządzaniem projektem Benjamina Kiblera, zapewniły płynne działanie gry. Flipperowiec i aktor Jeff Teolis pełni funkcję spikera w BBQ, wzbogacając rozgrywkę dynamicznym komentarzem. Dzięki tej wspólnej wiedzy „Barry O’s BBQ Challenge” nie tylko składa hołd niezwykłemu dziedzictwu Barry’ego Ourslera, ale także oddaje istotę flippera.”

Gra jest dostępna w dwóch wersjach – modelu z edycji limitowanej ograniczonej do zaledwie 100 sztuk oraz edycji klasycznej, która nie jest limitowana.

Tematyka grillowa znajduje swoje odzwierciedlenie w zabawkach i grafikach na polu gry. Znajdziemy tam oczywiście samego grilla, nakładki na grzyby w kształcie grillów, butelkę ostrego sosu i Barrego w charakterze mistrza ceremonii z sosem BBQ w ręce. Coś mi się zdaję, że Oursler był także miłośnikiem motocykli, bo występuje w roli motocyklisty na lewym slingshot’cie.

Oprócz typowej drabinki bonusów na playfieldzie, a ściślej pod nim, znajdziemy dodatkowy wyświetlacz LCD.

Sam rozgrywka polega na grillowaniu, czyli rozpaleniu, doglądaniu, przewracaniu karkóweczki i doprawianiu jej w trakcie procesu pieczenia. Ech, gdyby jeszcze zwycięzca rozgrywki po otworzeniu drzwiczek kasy wyjmował z automatu dobrze wypieczoną karkóweczkę.

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne