John Wick strzela, Stern Pinball kule nosi

Popularna seria filmowa z największym zabójcą na świecie ma już swojego flippera. Stern Pinball właśnie ruszył z produkcją flippera o nazwie John Wick.

Maszynka powstała we współpracy z Lionsgate, a gracze będą mogli poznać ekscytującą i pełną akcji serię Johna Wicka, tym razem w postaci flippera z zupełnie nowym dynamicznym systemem walki opartym na sztucznej inteligencji.

Flippery John Wick są dostępne w modelach Pro, Premium i Limited Edition (LE). Producentami serii filmów o Johnie Wicku są Basil Iwanyk i Erica Lee z Thunder Road oraz reżyser Chad Stahelski za pośrednictwem swojej firmy produkcyjnej 87Eleven Entertainment.

Dla tych, którzy nie widzieli żadnego z czterech filmów o Johnie Wicku, krótki opis zaczerpnięty z FilmWeb:
„John Wick był najlepszym płatnym zabójcą w USA, ale dla ukochanej żony wycofał się z biznesu. Po jej śmierci nie dane mu będzie w spokoju przeżyć żałoby. Gdy syn rosyjskiego mafiosa odbierze mu ostatnią pamiątkę po ukochanej, zemsta będzie tylko kwestią czasu. Przestępczy świat na wieść o tym, że John Wick wrócił do gry, zamiera w przerażeniu, a rosyjski mafioso wydaje na niego wyrok śmierci. Już wkrótce miasto stanie w płomieniach…”

Ja osobiście byłem pod wrażeniem jednej z akcji z trzeciej części filmu toczącej się w zbrojowni, gdzie w przeszklonych gablotach umieszczono wszelkie rodzaje broni. Wcielający się w Johna Wicka Keanu Reeves i usiłujący go zabić przeciwnicy, po kolei rozbijają gabloty i wykorzystują do walki dostępną w nich broń.

Flipper John Wick w wersji PRO

Oto jak reklamuje swojego nowego flippera spółka Stern Pinball:
„Gracze wcielą się w Johna Wicka, który walczy o ucieczkę od przeszłości. Tak jak on mogą wziąć udział w szybkich pościgach samochodowych i driftowaniu po polu gry, na którym znajdują się modele i grafiki inspirowane kultowymi lokalizacjami z serii, w tym hotelem New York Continental i klubem Red Circle. Wszystko na tle panoramy Nowego Jorku. Gracze mogą także otworzyć skrzynkę z bronią Johna Wicka, aby odkryć ukryte cele i pozyskać więcej broni. Muszą jednak pamiętać, by ostrożnie używać Znaku Przysięgi Krwi – w przeciwnym razie zaryzykują konsekwencje. Muszą też wyeliminować innych zabójców, wykonać zadania dla legendarnych frakcji Wysokiego Stołu i ostatecznie podjąć się „Zadania specjalnego” Johna Wicka!”

Flipper John Wick w wersji PREMIUM

Aby podnieść stawkę gry, John Wick pinball wprowadza zupełnie nowy dynamiczny system walki AI, innowację, która przenosi do gry szalone potyczki z legendarnych filmów. Zespół Sterna stworzył system sztucznej inteligencji m.in. do kontrolowania świateł na polu gry, co odróżnia flippera John Wick od wcześniejszych automatów, w których wszystkimi światłami sterowano za pomocą działań gracza, liczników czasu i generowania liczb losowych. W tym nowym systemie walki AI ikony wrogów reagują na zachowanie gracza i będą dynamicznie oświetlać pole gry, rzucając mu wyzwanie. Wrogowie poruszają się taktycznie dzięki temu dynamicznemu oprogramowaniu, aby przeciwdziałać celom gracza, tworząc wyjątkowe wyzwanie w każdej sesji gry. System zawiera także nowy odtwarzacz wideo, który odzwierciedla akcję gracza – gdy pokona trzech wrogów, zobaczy w filmach klipy wideo przedstawiające Johna Wicka robiącego to samo!

Wersja LE flippera John Wick

Oprócz wysokiej jakości materiałów filmowych i dźwiękowych wplecionych w rozgrywkę, flippery John Wick będą zawierać słowną narrację prowadzoną przez aktora Iana McShane’a w roli Winstona oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Charliego Benante z Anthrax.
W pinballach Johna Wicka prezentowane będą oryginalne obrazy w stylu neo-noir zilustrowane przez artystę Randy’ego Martineza.

„Zainspirowani jedną z najbardziej kultowych i ekscytujących serii filmowych naszych czasów, wypuszczamy flippera John Wick wykorzystującego najbardziej zaawansowaną technologię, jaką kiedykolwiek stworzyliśmy” – powiedział Seth Davis, prezes i dyrektor generalny Stern Pinball. „Nie możemy się doczekać, aż gracze wypróbują nasz nowy system walki i doświadczą akcji na polu gry.”

Pole gry Johna Wicka w wersji LE

Flippery John Wick wykorzystują system Insider Connected™ firmy Stern, który umożliwia graczom interakcję z grą i globalną siecią graczy na wiele sposobów. Dzięki Insider Connected gracze mogą śledzić swoje postępy, zdobywać nowe poziomy specyficzne dla gry, wykonywać specjalne zadania Johna Wicka i wypełniać kontrakty, aby podwyższyć swój ranking zabójców.

Insider Connected zapewnia także zestaw narzędzi ukierunkowany na operatora, który wspomaga rozgrywkę w danej lokalizacji poprzez kolejne doświadczenia gracza, odkrywanie lokalizacji w grze, rankingi lokalizacji, analizę wydajności, automatyczne aktualizacje kodu i zdalną diagnostykę w celu łatwiejszej konserwacji.

Znak Przysięgi Krwi trafił na pole gry

Kolekcjonerski model z limitowanej edycji (LE), limitowany do 1000 gier na całym świecie, zawiera Expression Lighting System™ i Speaker Expression Lighting. Te zintegrowane systemy oświetleniowe są zsynchronizowane z pokazami świetlnymi zaprojektowanymi specjalnie dla każdego utworu i dynamicznie reagują na wydarzenia w grze. Wersja LE zawiera również pełnokolorową lustrzaną tylną szybę w postaci „witrażu”, odblaskowe, szczotkowane srebrne folie, naklejki na obudowę z ręcznie rysowaną grafiką Randy’ego Martineza, malowane proszkowo nogi i relingi, autograf projektanta, system audio, antyrefleksyjne szkło pola gry, silnik wstrząsarki, tabliczkę z kolejnym numerem i Certyfikat Autentyczności.

Ceny wersji flipperów John Wick sugerowane przez Stern Pinball:
Wersja PRO: 6999 USD
Wersja PREMIUM: 9699 USD
Edycja limitowana: 12 999 USD

Val B.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne