Stern Pinball na EAG 2018 w Londynie

Amerykański producent flipperów – Stern Pinball jak zwykle wystawiał swoje najnowsze maszynki na stoisku brytyjskiego Electrocoina.

I tak w tym roku Gary Stern przywiózł na londyńską wystawę dwie nowości: Guardian of the Galaxy i Star Wars. Towarzyszyły im Batman 66 oraz Ghostbusters, który jest już na rynku ponad dwa lata i na wystawie EAG zagościł po raz drugi. Za to Guardian of the Galaxy miał swoją premierę w Europie. Co ciekawe, wszystkie prezentowane w Londynie modele wyposażone były w ekran LCD do prezentacji wyników (z wyjątkiem Ghostbusters), co zdecydowanie wzbogaciło jakość animacji.

Oprócz Gary Starna do Londynu zawitał też George Gomez, szef projektantów Stern Pinball. George to jeden z twórców Batmana 66 (obok Joe Kaminkowa i Lymana Sheatsa), flippera poświęconego legendarnemu serialowi z amerykańskiej telewizji, który ukazał się jeszcze na czarno-białych ekranach wczesnych telewizorów właśnie w 1966 roku.

                                  George Gomez na targach EAG 2018 przy swoim dziele – Batman 66

W serialu Bruce Wayne jest szanowanym miliarderem. Ma ogromny dom, służącego Alfreda i wiernego przyjaciela – Dicka Graysona. Oprócz tej trójki, nikt nie wie, że w podziemiach posiadłości mieści się tajna kwatera. Nikt również nie wie, iż Bruce i Dick wiodą podwójne życie – w nocy stają się Batmanem i Robinem i z pomocą wielu nowoczesnych wynalazków (wśród nich niezwykły samochód – Batmobil) zwalczają zło. W rolę Batmana i Robina wcielili się wtedy Adam West i Bruce Ward.

Batman 66 posiada kolorowy wyświetlacz LCD LED o wysokiej rozdzielczości. W połączeniu z nowym CPU SPIKE-2 wyświetlacz ten pozwala na prezentację grafiki wysokiej rozdzielczości oraz na innowacyjne animacje. Umożliwia także wyświetlanie fragmentów oryginalnego serialu. Gra ma na blacie kolejny monitor LCD HD, tym samym Stern nie tylko po raz pierwszy zastąpił Dot Matrix w tym modelu, ale również po raz pierwszy umieścił w swoim flipperze dwa takie wyświetlacze.

O Strażnikach Galaktyki pisałem już przy okazji relacji z IAAPA 2017, więc odsyłam do mojego artykułu.

Val B.

Na zakończenie jeszcze krótki film z targów EAG będący przeglądem flipperowych stoisk. Bez trudu rozpoznacie na nim Marlina Ayuba z pinballnews i Jonathana Joostena z Pinball Magazine.

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne