Iron Maiden, kolejna szafa grająca Stern Pinball

Muzyczne flippery to nie nowość ostatnich czasów, jednak widać już wyraźnie, że Stern Pinball zaspokaja rosnący popyt na tego rodzaju automaty, które w swoich game roomach chcą sobie postawić fani rockowych gwiazd z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Po Rolling Stones, Metallice, AC/DC, Aerosmith i Kiss przyszedł czas na legendę brytyjskiej muzyki heavy metalowej – Iron Maiden.
Założony w 1975 r. Iron Maiden wywołał falę brytyjskiej muzyki ciężkiego metalu i stał się instytucją globalną. W ciągu 40 lat zespół wytrwał w duchu niezależności twórczej, poświęcenia dla fanów i radosnej obojętności wobec krytyków. Iron Maiden stworzył muzyczne perełki, które dotarły do każdej kultury, pokolenia i strefy czasowej. Z ponad 90 milionami sprzedanych płyt, ponad 2000 występami na żywo w 63 krajach, dziesiątkami milionów fanów i 16 albumami studyjnymi, Iron Maiden stał się jednym z najbardziej wpływowych i szanowanych zespołów tej odmiany rocka na świecie.

W założeniach flipper Iron Maiden ma odzwierciedlać tę samą ekscytację i energię jaką wyzwala w fanach podczas koncertu na żywo zespół Iron Maiden. Gracze zanurzą się w świecie Iron Maiden, wcielając się w różne kreacje Eddiego, legendarnej maskotki zespołu. Gracze, jako Eddie, rozpoczną misję pokonania Bestii i jej sługusów w grze opartej na świecie komiksów Legacy of the Beast. Flipper Iron Maiden pinball ma na swoim pokładzie niesamowitą gamę nowoczesnych i klasycznych funkcji, dzięki czemu zadowoli graczy o wszystkich poziomach umiejętności.

„Iron Maiden jest jednym z najbardziej znanych zespołów wszech czasów i jesteśmy podekscytowani faktem, że Eddie dołączył do rock and rollowego grona Stern Pinball” – powiedział Gary Stern, prezes i dyrektor generalny Stern Pinball, Inc.

Modele Pro, Premium i Limited Edition oferują oszałamiającą i jednocześnie charakterystyczną, ręcznie rysowaną grafikę autorstwa znanego ilustratora i fana Iron Maiden Jeremy’ego Packera, a.k.a. Zombie Yeti. Wszystkie modele zawierają dwanaście utworów Iron Maiden:

Aces High
2 Minutes to Midnight
The Trooper
Wasted Years
Can I Play With Madness
Number of the Beast
Run to the Hills
Powerslave
Hallowed Be Thy Name
Flight of Icarus
Rime of the Ancient Mariner
Fear of the Dark

We wszystkich dostępnych modelach gracze będą walczyć jako Eddie za pomocą czterech łapek, dwóch spinnerów, potrójnego banku spadających tarcz, metalowych i prętowych ramp, mechanizmu uwięzionej kulki, podwojonych tarcz blokujących cel oraz tarczy typu bullseye. Dodajmy, że trzy standardowe grzyby tym razem znalazły się po lewej stronie blatu.

Modele Premium i Limited Edition wyposażone są również w interaktywną blokadę sarkofagu, wejście do tajnego grobowca z napędem silnikowym, kontrolowaną metalową rampę w środkowej części grobowca faraona, która podnosi się, ukazując katakumby, podwójnie wzbudzaną kulkę Newtona i dwie niestandardowe figurki Eddiego.

Edycja limitowana, ograniczona do 500 egzemplarzy, zawiera dodatkowe wyjątkowe funkcje, takie jak ekskluzywne lustrzane oparcie i ulepszony system dźwiękowy ze specjalną obudową głośników i wysokiej jakości głośnikami typu back-box JBL.

Podobnie jak inne nowe produkcje, flippera Iron Maiden zasila system SPIKE ™, który pozwala na użycie grafiki wysokiej rozdzielczości i na innowacyjne animacje na ekranie wyświetlacza wyników. SPIKE ™ zmniejsza złożoność systemu sterującego grą i zużycie energii, zwiększając niezawodność i uproszczając obsługę. Najnowocześniejszy układ elektroniczny zasila również 3-kanałowy system audio o wysokiej wierności, trzykrotnie mocniejszy niż systemy audio poprzednich generacji.

Tego najnowszego flippera ze stajni Stern Pinball zaprojektował Keith Elwin i jest to jego debiut w tej chicagowskiej firmie.

Val B.

Więcej zdjęć Iron Maiden na pinballnews.com

FLIPPERY.com.pl

Flippery

– Gra, a właściwie masę gier – tych samych, ale nie takich samych

– Zabawa, gra z maszyną i/lub innymi ludźmi, turnieje, a nawet poważne zawody o randze mistrzostw kontynentu czy świata

– Hobby, kolekcjonerstwo, naprawa, ulepszanie techniczne i wizualne